Kendi işini kurmak isteyenler için müjdeli haber geldi. Özellikle kadın girişimciler için KOSGEB muhteşem fırsatlar sağlıyor. Özellikle devlet kurumları tarafından kadınların iş hayatına atılabilmesi için yapılan bu hibe desteği ile birçok kadın girişimci iş hayatında artık çok daha aktif olmaya başladı. KOSGEB tarafından yeni bir hibe desteği duyurusu daha yapıldı. Mikro Kredi adı ile yayınlanan bu duyuruda kadın girişimciler 10 bin lira ile 50 bin lira arasında destek ödemesinden faydalanabilecek.

Son dakika haberi! 10.000-50.000 TL hibe desteği duyurusu geldi! Başvurular sınırlı sayıda, şart yok, yetişen alır! Kadın girişimcileri destekleyen haber KOSGEB tarafından verildi. 2021 yılında Yeni bir mikro kredi imkanı sağlayan KOSGEB, kadınların iş hayatında artık çok daha aktif rol oynayabilmesi adına 10.000 TL ve 50 bin TL arasında hibe desteği imkanı sağlıyor. Ancak bu destek için başvurular sınırlı sayıda kabul ediliyor. Ayrıca başvuru yapacak olanların birtakım şartları da yerine getirmesi gerekiyor. KOSGEB tarafından verilen eğitimlere katılarak mikro Kredi imkanından sizde faydalanabilirsiniz.

son-dakika-haberi-10000-50000-tl-hibe-destegi-duyurusu-geldi-basvurular-sinirli-sayida-sart-yok-2

KOSGEB KADIN GİRİŞİMCİ HİBE DESTEĞİ ŞARTLARI

Kadın girişimciler için KOSGEB tarafından sağlanan hibe desteğinin birtakım koşulları bulunuyor. İleri girişimci ister geleneksel girişimci desteği olsun KOSGEB'in istediği bu koşulları yerine getiren kadın ya da erkek girişimciler Kredi imkanından faydalanabiliyor. KOSGEB tarafından istenen koşullar ise şu şekilde;

T.C. vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak. Başvuru için üst yaş sınırı bulunuyor.

Girişimcilik sertifikası sahibi olmak.

Daha önce KOSGEB tarafından sağlanan bir krediden faydalanmamış olmak.

Herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı bulunmamak.

Okur yazar olmak.

son-dakika-haberi-10000-50000-tl-hibe-destegi-duyurusu-geldi-basvurular-sinirli-sayida-sart-yok-1

KOSGEB KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ NASIL ALINIR?

KOSGEB tarafından kadın ve erkek girişimciler için birtakım eğitimler veriliyor. Koronavirüs süreci boyunca KOSGEB bu eğitimleri online olarak devam ettirdi. İnternet üzerinden online eğitim alarak girişimcilik belgesi almanız hibe desteği avantajlarından faydalanmanız için en önemli koşul olarak karşımıza çıkıyor. Örgün eğitim ne verilen girişimcilik belgeleri şu an 1 yıl kullanılabilir. Online olarak KOSGEB üzerinden girişimci eğitimi almanız halinde ise ömür boyunca geçerli olacak girişimci belgesi alabilirsiniz. Online eğitimi tamamladıktan sonra KOSGEB tarafından bir teste tabi tutulacaksınız. Test sonucun uzun olumlu olması halinde ise KOSGEB girişimcilik sertifikasını e-devlet üzerinden alabileceksiniz. Ardından da KOSGEB hibe desteği için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.