Korona virüsle mücadele sürecinde devlet tarafından sağlanan maddi destek ödemeleri devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklaması ile devletin 12 aylık bir ödemesini daha duyurdu. Bu ödeme hem işçi hem de işverenler için ilaç gibi gelecek özellikle Korona virüsle mücadele döneminde kimseyi işsiz kalmayacak. Üstelik devlet tarafından ilk etapta 12 aylık olarak sağlanan 1500 lira ödemeyi 18 aya kadar almak mümkün.

Son dakika haberi! Bakanlık açıkladı: Karşılıksız 12 ay boyunca 1500 lira nakit destek alabilirsiniz! Koşulların sağlanması durumunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 12 ay boyunca nakdi destek ödemesi veriliyor. Hem işveren hem de işçileri yakından ilgilendiren bu ödeme ile birlikte artık hiç kimse işsiz kalmayacak. Ayrıca ödemeleri 18 aya kadar çıkarmak da mümükün. Çalışma Bakanı Vedat bilginin son dakika açıklamaları ve detaylar haberimizde…

son-dakika-haberi-bakanlik-acikladi-karsiliksiz-12-ay-boyunca-1500-tl-nakit-destek-alabilirsiniz-1

İŞVERENLERE İŞE ALDIKLARI HER İŞÇİ İÇİN ÖDEME YAPILACAK

Koronavirüs salgınında normalleşme süreci 1 Temmuz tarihinden itibaren başlarken Çalışma Bakanı Vedat bilginden son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin açıklamasında devlet tarafından işe alınan her bir işçinin sigorta primleri ve ücreti üzerinden alınan verginin karşılandığını dile getirdi. Aynı zamanda asgari ücret üzerinden sağlanan ve 1500 lirayı Aşan bu desteğin 12 ay süreyle geçerli olduğunu belirten Bilgin 18-25 yaş arası gençler ve engelli vatandaşlar için bu desteğin 18 ay olarak ödeneceğini dile getirdi.

son-dakika-haberi-bakanlik-acikladi-karsiliksiz-12-ay-boyunca-1500-tl-nakit-destek-alabilirsiniz-2

BAZI SEKTÖRLER İÇİN İLAVE DESTEK VAR

Bakan Bilgin açıklamasının devamında İmalat ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmalar için aldıkları her bir işçiye ilave destek ödemesi de yaptıklarını belirtirken bu sektörde istihdamı koruma ve arttırma amacıyla sigorta primi desteğinin aylık 3 bin 500 liradan fazla olduğunu dile getirdi.

son-dakika-haberi-bakanlik-acikladi-karsiliksiz-12-ay-boyunca-1500-tl-nakit-destek-alabilirsiniz-3

PARA DESTEĞİ 2022 YILINA KADAR UZATILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamasının devamında destek süresinin normal şartlarda 31.12ç2020 tarihinde sona erdiğini fakat Cumhurbaşkanı kararı ile 02.12.2021 tarihinden itibaren 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldığını dile getirdi. İstihdamın korunması amacıyla her zaman destek ödemelerine devam edeceklerini belirten bakan Bilgin çalışan ve işverenlerin yanında olduklarını söyledi.