Milyonları ilgilendiren emekli ve memur maaşları için bomba detay az önce geldi. Ek ödeme hesaplamaları değişti.

Son dakika haberi: Tek tek açıklandı! Emekli ve memurlara ek ödeme hesaplaması bombası! İşte verilecek para... Bireysel emeklilik sisteminde katılan kişilerin finansman ihtiyaçları sebebiyle imza attıkları sözleşmelerini sonlandırmak yerine birikimleri aracılığı ile sistemden ayrılmadan avantajlı şartlarda kredi çekebilmeleri yönünden aracın devri programı yaşama geçirilecek. Katılımcıların ortalama fon büyüklükleri, ortalama tüketici kredisi tutarları göz önünde bulundurularak çalışma yapılacak nokta katılımcılar, bankalar ile emeklilik şirketleri arasındaki koordinasyonu sağlayacak bir altyapı kurulacak.

Halen ve çalışanlar ve emekli olanlar koruma altına alınacak

Ücretlilerin, kendi hesaplarına çalışanların, kendi aylıklarının 2023 Ocak-Temmuz aylarında önceki 6 aylık enflasyon tahmini hesaplanarak artış sağlanacak. Kamu görevlileri ile oluşturulan toplu sözleşme hükümleri kapsamında memur maaşları, emekli aylıkları Ocak 2023 tarihinde yüzde 8; Temmuz ayı içinde %6 oranında artırılacak. Enflasyon farkları da başka taraftan ek olarak hesaplara yansıyacak. 

Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak! Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak!

SGK'ya faturalı ödemeler, ek karşılıklar, emekli vatandaşlara yönelik oluşturulan ek ödeme, devlet katkısı, prim teşviklerinin kaynaklanan transferler ile prim ödeme kuvveti bulunmayanların genel sağlık sigortası primleri de dahil olmak üzere 585 milyar lira üstünde bütçe aktarımı sağlanacak. 2023 yılında işsizlik sigortası fonu varlığı 140 milyar liraya çıkacak.