Son dakika haberi! Emekliye Ekim ayında 5000 TL ödeme yapılacak! Başvuran alıyor, 31 Ekim son gün!

Emekliye son dakika haberi geldi. 31 Ekim gününe kadar başvuru yapanlara bu ay 5.000 TL ödeme yapılacak. Başvuru şart, tarihi kaçıran ödemeyi de kaçırır.

Ekonomi 12.10.2021 - 09:20 12.10.2021 - 09:20 Volkan Arık

Son dakika haberi! Emekliye Ekim ayında 5000 TL ödeme yapılacak! Başvuran alıyor, 31 Ekim son gün! Devlet ve bankalar son yıllarda emekliler için kesenin ağzını açtı. Bayram ikramiyesi, banka promosyonu derken emekliler bir hayli kazanım elde etti. Yeni emekli aylığı bağlananlar da bu imkanlardan faydalanıyor. Hatta yeni emekliler daha avantajlı diyebiliriz, çünkü Ekim ayı içinde 5.000 TL’den fazla ödeme alma şansı elde edecekler. İşte emekliye Ekim ayı müjdesi…

Emeklilik dilekçesini Ekim ayı içinde yapan emeklilere müjdeler peşpeşe geldi. Emekli olan vatandaşlara son yıllarda hem bankalar hem de devlet ciddi destek sağlıyor. Banka promosyonu ödemesi de onlardan bir tanesi. Şu anda bankaların promosyon başvuruları hala devam ediyor. Hem hali hazırda emekli olanlar hem de yeni emekliler promosyondan faydalanabiliyor. Hatta yeni emekli olan vatandaşların bu konuda avantajı daha da yüksek. Ekim maaşına banka promosyonu da eklenince emeklilerin Ekim ayı ödemeleri neredeyse 5 bin TL’yi geçecek. Peki yeni emekliler nasıl başvuru yapacak. İşte detaylar…

son-dakika-haberi-emekliye-ekim-ayinda-5000-tl-odeme-yapilacak-basvuran-aliyor-31-ekim-son-gun-3

EMEKLİLER BU YIL NE ALDI?

2021 yılında emekliler için kazanımlar oldukça yüksekti. Devlet tarafından emeklilere dini bayramlar öncesinde verilen banka promosyonu bu yıl zamlı olarak yatırıldı ve 1.100 TL ödendi. Hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı öncesinde zamlı ödemeler hesaplara yattı. Bunun yanında Ocak ve Temmuz aylarında da emekli maaşlarına zam yapıldı. Sadece emekliler değil dul ve yetim maaşı alanlar da hem ikramiye ödemesi hem de zam aldı. Şimdi ise bankaların promosyon süreci başladı. Halihazırda emekli olanlar da yeni emekliler de banka promosyon ödemelerinden yararlanabiliyor.

son-dakika-haberi-emekliye-ekim-ayinda-5000-tl-odeme-yapilacak-basvuran-aliyor-31-ekim-son-gun-2

YENİ EMEKLİLERİN YÜZÜ GÜLECEK

Bankalar tarafından 2018 yılından bu yana 3 yılda bir ödenen emekli promosyonu dönemi hala devam ediyor. Yeni emekliler de bankalarını seçerek promosyon başvurusu yapabiliyor. Yani 2021 yılının  Ekim ayında emeklilik dilekçesi veren bir kişi bu ay içinde hem maaş hem de promosyon ödemesi alıyor. 10 gün içinde emeklilik işlemlerinin tamamlandığını varsayarsak, şu anda bile başvuru yapanların emekli aylığına ek olarak Ekim promosyonu alması mümkün.

son-dakika-haberi-emekliye-ekim-ayinda-5000-tl-odeme-yapilacak-basvuran-aliyor-31-ekim-son-gun-1

2200 TL’YE KADAR PROMOSYON ALABİLİRSİNİZ

Peki banka promosyonunu nasıl arttırabilirsiniz, en yüksek promosyon veren banka hangisi? Emekliler için promosyon veren bankalar daha önce rakamları açıklamıştı. Şu anda en yüksek banka promosyonu Yapı Kerdi tarafından veriliyor. Yapı Kredi 2500 TL ve üstü maaş alan emekliye 1.750 TL emekli promosyonu ödüyor. Yani bankaya başvuru yaparak 3 yıl kalma taahhüdü vermeniz halinde alacağınız promosyon bir hayli yüksek oluyor. Bunun yanında emekli arkadaşını ya da yakınını götürene ve ek ödeme talimatı verene Yapı kredi ekstra ödeme de yapıyor. Yapı Kredi’nin toplam promosyon ödemesi 2.250 TL’ye kadar çıkıyor. Ekim ayında başvuran ve maaş bağlanan bir emekli bankasını seçerek promosyon başvurusu da yapması halinde toplamda 5.000 TL üstünde ödeme alabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@