Son dakika haberi: Erken emeklilik müjdesi! SSK ve Bağ-Kur’lu, emekli sandığına bağlı olan herkesin önü açıldı!

Yıllarca çalışıp emekli olmayı hayal eden milyonlarca kişiye erken emeklilik müjdesi son dakika haberi olarak geldi. Herkesi kapsıyor SSK, bağ-kur'u, emekli sandığı fark etmiyor.

Ekonomi 07.10.2021 - 17:23 07.10.2021 - 17:23 Volkan Arık

Son dakika haberi: Erken emeklilik müjdesi! SSK ve Bağ-Kur’lu, emekli sandığına bağlı olan herkesin önü açıldı! Uzun yıllar boyunca emekli olmak için çalışan aynı zamanda emekli olduktan sonra da yüksek maaşı almak isteyen milyonlarca kişinin önü açıldı. Erken emeklilik için formüller arayan vatandaşlara son dakika haberi olarak Müjdeli Haber geldi. Devletin sağladığı imkanları değerlendirerek hem erken emekli olmak hem de yüksek maaş almak mümkün. Üstelik de bağlı olduğunuz kurum fark etmiyor. SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığına bağlı olanlar bu formülü değerlendirerek erken emeklilik fırsatını elde ediyor. İşte erken emeklilik için herkesin İşine çok yarayacak o formül…

Uzun yıllar boyunca çalışmaya gerek kalmadan, yaş beklemeden emekli olmak herkesin hayali. Bildiğiniz üzere ülkemizde emekli olmanın bir takım şartları bulunuyor. Ancak bu formülü uygulayanlar 8 yıl erken emekli olma fırsatını elde ediyor. Üstelik ve bağlı olduğunuz kurum fark etmiyor. Yani SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı fark etmeden bunları yaparak erken emeklilik fırsatını elde edebilirsiniz. Peki ne yapmak gerekiyor? Erken emeklilik nasıl olur? Erken emeklilik formülleri ve detaylar haberimizde...

son-dakika-haberi-erken-emeklilik-mujdesi-ssk-ve-bag-kurlu-emekli-sandigina-bagli-olan-herkesin-1

ESNAF İÇİN ERKEN EMEKLİLİK FORMÜLÜ

Yıllar deyince çalışan ve bunun sonunda da emekli olup maaş almak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında özellikle esnaflar dükkanlarını kapatmak zorunda kalmıştı. Ama bir yandan da emekli olup rahat bir hayata devam etmek isteyenler kıt kanaat geçirerek film ödemeyi sürdürmeye çalışıyor. Emekli olunca yüksek maaş almak isteyen ve erken emekli olmak isteyen vatandaşlar için devletten yeni bir fırsat geldi. Böylelikle erken emekliliğin kapıları aralanmış oldu. Ancak erken emekli olmak için Tabii ki birtakım şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartları sağlayanlar 8 yıl erken emeklilik fırsatını elde ediyor ve Emekli olduktan sonra da yüksek maaş alıyor.

son-dakika-haberi-erken-emeklilik-mujdesi-ssk-ve-bag-kurlu-emekli-sandigina-bagli-olan-herkesin-2

ERKEN EMEKLİLİK ŞARTLARI

Esnafların 1800 gün prim ödemesi ve 10 yıl sigortasını eksiksiz olarak doldurmaları durumunda sağlık raporu alarak emekli olmaları mümkün. Erken emeklilik için hastaneden rapor almak gerekiyor. Bunun içinde kurul karşısına çıkmanız şart. Erken emeklilik başvurusu için Bulunduğunuz il ve ilçede bulunan SGK müdürlüklerine başvuru yaparak sevkinizi isteyebilir daha sonrasında da hastaneden rapor almak için kurul karşısında çıkabilirsiniz.

son-dakika-haberi-erken-emeklilik-mujdesi-ssk-ve-bag-kurlu-emekli-sandigina-bagli-olan-herkesin-3

EMEKLİ MAAŞINI ARTTIRMAK İÇİN NE YAPILIR?

Emekli vatandaşlar bağlı oldukları koruma göre farklı maaş alıyorlar. Şu anda en düşük memur emeklisi maaşı 3276 TL, en düşük SSK emeklisi maaşı 2624 TL ve en düşük BAĞ-KUR maaşı 1.802 TL olarak biliniyor. Tarım BAĞ-KUR’u emeklisi 1800 lira alırken esnaf BAĞ-KUR’u emeklisi ise 1912 TL maaş alıyor. Aradaki gelir dağılımını ortadan kaldırmak için Türkiye Emekliler derneğinin birtakım talepleri var. Türkiye Emekliler Derneği Sosyal Güvenlik Kurumu ile görüşmeler yaparak emekli maaşının en az asgari ücret seviyesine çekilmesini talep ediyor. Aynı zamanda emekli maaşını yükseltmek için prim ödeme sürecinde daha yüksek ödeme yapmak da mümkün. Yüksek prim ödemesi yapanlar emekli olduktan sonra rahat ediyor ve daha yüksek maaş alma imkanı elde ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@