Son dakika haberi! Ev hanımı, öğrenci, asgari ücretli ve emekliye müjde! Binlerce lira devlet desteği geliyor!

Son dakika haberi! Ev hanımı, öğrenci, asgari ücretli ve emekliye müjde! Binlerce lira devlet desteği geliyor! Başvuruya bile gerek yok, hemen hesaba yatıyor.

Ekonomi 15.09.2021 - 11:41 15.09.2021 - 11:41 Volkan Arık

Son dakika haberi! Ev hanımı, öğrenci, asgari ücretli ve emekliye müjde! Binlerce lira devlet desteği geliyor! Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde özellikle devletin sağladığı destek ödemelerinin vatandaşlara ilaç gibi geldiğini hepimiz biliyoruz. Devlet desteği ödemeleri her ay vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Ancak Eylül ayında destek sayısı biraz azalmış gibi görünse de hala devletin devam eden destek ödemeleri bulunuyor. Peki Eylül ayı devlet destekleri neler? Devletten annelere çocuklara emekli ve asgari ücretlilere verilen ödemeler neler?

Devlet desteği ödemeleri eylül ayında da hız kesmeden devam ediyor. Özellikle koronavirüsle mücadele sürecinde ekonomik zorluk çeken ve dar gelirli olan vatandaşlara verilen binlerce lira sonrasında Eylül ayında da ödemeler yakından takip ediliyor. Ancak Eylül ayında devletin verdiği destek ödemeleri biraz azalmış gibi görünüyor. Her ne kadar bu konuda vatandaşlar şikayetçi olsa da bu sabah saatlerinde yapılan açıklama ile birlikte yardım sayılarının arttığı tespit edildi. Üstelik devlet desteği çalışan çalışmayan herkese verilecek. Emekliler, ev hanımı olan anneler, öğrenciler ve asgari ücretle çalışanlar bu destek ödemelerinden faydalanabiliyor. 2021 Eylül ayı devlet desteği ödemeleri ve detaylar haberimizde sizleri bekliyor…

son-dakika-haberi-ev-hanimi-ogrenci-asgari-ucretli-ve-emekliye-mujde-binlerce-lira-devlet-desteg-3

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLARA DEVLETTEN DESTEK ÖDEMESİ

Devlet desteği ödemeleri Eylül ayında da hız kesmeden devam ederken müjdeli bir haber asgari ücretli çalışanlara geldi. Asgari ücretli çalışanlara devlet tarafından tamamen karşılıksız yardım verilecek. Üstelik de çalışan vatandaşların başvuru yapmalarına gerek yok ödemeler otomatik olarak maaş hesaplarına yatacak. Asgari ücretle çalışanlara verilecek olan devlet desteği ödemelerinin emeklilerin bayram ikramiyesine benzediği konuşuluyor. Henüz resmi yavuzdan bu konuda bir açıklama yapma yapılmadı ancak zam dönemi öncesinde devletin açıklama yapacağı tahmin ediliyor. Özellikle artan enflasyon nedeniyle hayatını devam ettirmekte zorlanan asgari ücretle çalışanlara bu ödeme adeta ilaç gibi gelecek.

son-dakika-haberi-ev-hanimi-ogrenci-asgari-ucretli-ve-emekliye-mujde-binlerce-lira-devlet-desteg-2

EMEKLİYE DEVLET DESTEĞİ ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

Hükümet özellikle 2023 seçimleri yaklaştıkça emekli vatandaşları kendine çekmek için devlet desteği ödemelerini sürdürüyor. Ak Parti hükümeti iktidara geldikten sonra emekliler için yılda iki defa bayram ikramiyesi ödemesi yapmaya başlamıştı. Emekliler din iyi bayramlar öncesinde eskiden 1000 TL olarak aldıkları ödemeyi 2021 yılında 1100 tl olarak almaya başlamıştı. Gelen son bilgilere göre emeklilerin bayram ödemesinde ciddi bir artış yaşanacak. Aynı zamanda hükümet yetkilileri emekli maaşına da Ocak ayında ciddi bir zam planı yapıyor.

ÇALIŞMAYAN KADINLARA DEVLET DESTEĞİ

Ev hanımı olan ya da çeşitli sebeplerden dolayı çalışamayan kadınlara da yılda birkaç defa maaş ödenecek. Emekli olma hayali kuran ev hanımları bu maaş ödemeleri sayesinde primlerini ödeyebilecek aynı zamanda emeklilik hakkını elde edecek. 2022 yılında bu konunun meclis gündemine gelmesi ve ev hanımlarına maaş bağlanması planlanıyor. Günümüzde dünyada bir çok sosyal devlette ev hanımları böyle bir haktan faydalanabiliyor. Eğer ülkemizde de kabul edilirse ev hanımlarının emeklilik şansı açılacak.

son-dakika-haberi-ev-hanimi-ogrenci-asgari-ucretli-ve-emekliye-mujde-binlerce-lira-devlet-desteg-1

ÖĞRENCİLERE DEVLET DESTEĞİ

Sosyal devlet olmanın yükümlülüklerini yerine getiren devlet çocuklara doğdukları günden itibaren dar gelirli aile çocuğu olmaları halinde de destek sağlıyor. 2021 yılında da hem çocuk yardımı ödemeleri hem de muhtaçlık aylığı ödemeleri devam ediyor. Ancak bunun yanında okulların açılmasıyla birlikte maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere de öğrenci yardımı kalemi altında devlet desteği veriliyor. Öğrenci yardımı almak için başvurular belediyeler, Kaymakamlıklar ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@