Son dakika haberi gündeme bomba gibi düştü. Memur olan ve memur emeklileri maaşlarına yapılacak zam oranları belli oldu. Memur ve memur emeklisi olan kişiler için maaşlarına Ocak ayı itibariyle yüzde 30 ile 35 arasında bir zam yapılacağı konuşuluyor. Ayrıca yapılan açıklamada 3600 Ek gösterge meselesi ile ilgili de açıklamalar yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı açıklamada 3600 Ek gösterge meselesinin toplu sözleşme maddesi haline getirilmesine karar verdiklerini açıkladı. 

Emekli ve Memur Emeklilerine Zam Açıklaması Yapıldı...

Memur olan ve memur emeklisi olan kişiler için Ocak ayı zammı oranı belli oldu. Yüzde 30 ile 35 arasında değişen bir artış olacak. 3600 Ek Gösterge meselesi vaat olmaktan çıkarılarak toplu sözleşme maddesi haline getirildi.

Son dönemde yaşanan kurdaki hareketlilik yüzünden toplu sözleşmenin maddelerinde güncellemeye gerek duyulduğunu söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başkanı, Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ile yüzde 35 arasında değişen kümülatif artış oranları ile enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. 3600 Ek Gösterge meselesi vaat olmaktan çıkarılarak toplu sözleşme maddesi haline getirildi diye de ekledi. 

son-dakika-haberi-maaslara-zam-orani-belli-oldu-memur-ve-emekli-memurlar-ne-kadar-zam-aldi-acikl1

Yapılan çalışmaların bu ay içinde netlik kazanacağı ve maaş zam oranlarının yüksek olacağı hakkında açıklamalar yapıldı. Ocak ayının zamlı maaşları bu ay içinde belli olacak ve Ocak ayından itibaren zamlı maaş alınmaya başlanacaktır.