Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Eylül’de yeniden tam kapanma olacak mı?

Eylülde tam kapanma olacak mı? Yeniden kapanma olur mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu sorulara net yanıtını verdi.

Gündem 20.08.2021 - 16:15 20.08.2021 - 16:15 Volkan Arık

Koronavirüsle mücadelede Türkiye'de vaka sayıları ve ölü sayıları artmaya devam ederken dün yapılan kabine toplantısı öncesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına açıklama yaptı. Bakan Koca’ya en merak edilen sorular sorulurken özellikle Eylül’de yeniden tam kapanma olacak mı sorusu gündeme geldi. Peki tam kapanma olacak mı? Yeniden kapanma olur mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin koca koronavirüs ile mücadelede aşının önemine sık sık dikkat çekerken özellikle Dün yapılan kabine toplantısı sonrasında aşı olmayan vatandaşlara birtakım kısıtlamaların gelmesi gündeme geldi. Aşısını yaptırmayan vatandaşlar toplu organizasyonların yaptırdığı yerlere girerken PCR testi yapmak zorunda. Bunun yanında okullara giden öğrenciler ile temas halinde olan veliler de haftada 2 defa testi yaptıracak. Aynı şekilde öğretmen ve öğrencilerin de Haftada iki kez testi yaptırması zorunlu hale geldi. Toplantı öncesinde Sağlık Bakanı Fahrettin koca da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Peki Eylül'de tam kapanma olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin koca tam kapanma konusunda ne dedi?

YENİDEN TAM KAPANMA OLACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin koca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Dün yapılan kabine toplantısı öncesinde koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Özellikle son dönemlerde gündemde olan yasaklar yeniden geliyor mu, Tam kapanma olacak mı gibi sorulara yanıt veren Sağlık Bakanı Koca yeni dönemde salgın nedeniyle bir kapanma düşünmediklerini söyledi.

son-dakika-haberi-saglik-bakani-fahrettin-koca-acikladi-eylulde-yeniden-tam-kapanma-olacak-mi-2

AŞILAR KORUMA SAĞLIYOR MU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca özellikle son günlerde gündeme gelen aşılar koruma sağlamıyor iddialarına da yanıt verdi. Biontech aşısında üçüncü doza gerek olmadığını söyleyen Bakan Koca, Ancak İsrail'de görülen tabloya göre 7 aylık bir süre sonunda korumanın düştüğünü dile getirdi. Şu an için 3-4 aylık sonuçların elde olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı, Daha fazla sonuç aldıkça daha net kararların ortaya çıkacağını ifade etti.

AŞISI TAMAMLANIP ÖLEN VAR MI?

Türkiye'de aşılamada çalışmaların hız kazanmasına rağmen vaka ve ölü sayılarının artması sonrasında aşısı tamamlanmasına rağmen ölen var mı sorusu da gündeme gelmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu anda Türkiye'de bütün aşıları tamamlandıktan sonra vefat eden hiç kimse olmadığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@