Son dakika haberi sabah saatlerinde geldi. Çalışanlar turnayı gözünden vurdu! Tüm çalışanlara müjde geldi! Çift maaş ödeniyor! Sadece başvuru yapanlar faydalanabilecek! İşte tüm detaylar

Türkiye'nin Schengen Vizesi Ret Oranı da Yüzde 300 Yükseldi! "Vizesiz Avrupa" Hayallerimiz Vardı Bizim! Türkiye'nin Schengen Vizesi Ret Oranı da Yüzde 300 Yükseldi! "Vizesiz Avrupa" Hayallerimiz Vardı Bizim!

Son dakika: Turnayı gözünden vurdular! Tüm çalışanlara müjde geldi! Çift maaş ödeniyor! Sadece başvuru yapanlar alacak... Bayram tatilinde izin alamayan ve çalışmak zorunda kalan birçok çalışan vardır. Tam 3.5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde birçok çalışan çalışmaya devam edecektir. Ramazan Bayramı tatilinde çalışmaya devam eden işçilere işverenler ekstra ücret ödemesi yapacaklardır. Bayram tatilinde çalışan çalışanlar aylık maaşlarından ekstra olarak birde o 3.5 günlük ücretlerini alacaklardır. Asgari ücret ile çalışanlar için bu ücret tam olarak 329.70 lira para olacaktır. Birçok çalışanı ilgilendiren bir konudur.

Bayramda çalışacak olan birçok çalışan bayram tatilinde çalıştıkları için çift maaş alacaklardır. Her yıl olduğu gibi bu yılda bu kanun devam etmektedir. Her yıl bayram tatillerinde çalışan işçiler o günün ücretlerini ekstradan almaya devam ederler. Bu nedenle bu yılda aynısı olacak ve Ramazan Bayramı ya da Kurban bayramında çalışan tüm işçiler o günün ücretlerini aylık ücretlerinin üstüne eklenerek alacaklardır. Bu ödemeyi alacağından haberi olmayan çalışanlar bu haberi okuyup haklarını alabilirler. 

Bayramda Fazla Mesai Yapan Çalışanlar

Bayramda bayram tatili yapmadan çalışmaya devam eden tüm çalışanlar aylık maaşlarının yanında bir de ekstra olarak çalıştıkları gün sayısı bazından ekstradan ödeme alacaklardır. Bayram boyunca çalışan tüm çalışanlar çift maaş almış olacaklardır. Bayramdaki çalışmayı sonradan izin olarak kullanabilmesi tüm çalışanların merak ettiği bir sorudur fakat böyle bir şey mümkün değildir. Bayramda çalışılan gün sayısı sonradan izin olarak kullanılamamaktadır. Bayramda çalışılan günler zamlı olarak ödendiği için sonradan bu günleri izne çevirmek gibi bir durum yoktur. Fazla mesai yapanlar için bayram mesaisi ve bu mesaide alınacak olan ödeme oldukça önemli!

Bayramlarda Çalışmak Zorunlu Mu?

Anayasada belli olan bir kanuna göre bayramda çalışmanın zorunlu olup olmadığını o iş yeri önceden verilen karara göre belirlenmektedir. İş yerine çalışmaya girmeden önce çalışanın onayı gerekmektedir. Çalışanın onayı alınarak buna karar verilir ve sonradan çalışanın fikir değiştirmesi gibi bir durum mümkün değildir.  İşyerinin üretime devam etmesi ve zarar etmemesi için bayramlarda karşılıklı anlaşılarak çalışma kararı alınabilir.                                                                                                                         

KAYNAK: ilan365.net