Sokağa çıkma yasağı ile beraber bir çok ilde vatandaşın imdadına yetişen yerel yönetimler, acil ihtiyaçlar karşısında sessiz kalmadı. İzmir'de Buca Belediyesi, çok sayıda İzmirli için ücretsiz ekmek dağıtarak vatandaşın hafta sonu ekmeksiz kalmamasına ka

Sokağa çıkma yasağı ile beraber bir çok ilde vatandaşın imdadına yetişen yerel yönetimler, acil ihtiyaçlar karşısında sessiz kalmadı. İzmir'de Buca Belediyesi, çok sayıda İzmirli için ücretsiz ekmek dağıtarak vatandaşın hafta sonu ekmeksiz kalmamasına katkıda bulundu. Dün akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağının açıklanması, İzmirlileri sokağa dökmüştü.40 Bin Ekmek Dağıtıldı!İzmir'in Buca ilçesinde Belediye'nin bu sabah dağıttığı ekmek sayısı 40 bin olarak açıklandı. Gece geç saatlerde de olsa hızlı bir planlama ile beraber vatandaşın ekmek ihtiyacını karşılayan Buca Belediyesi, bu örnek davranışıyla takdir toplamış durumda. Dağıtımın pazar günü de yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu olmuş durumda. Diğer yandan İzmir'de bugün vatandaşların sokağa çıkma yasağına uydukları gözlemleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve yerel yönetimler, sosyal medya hesapları üzerinden sık şekilde vatandaşları uyarmaya devam ediyor.İzmir'deki yerel yönetimler ve İzmir son dakika haberlerini izmir haber adresini ziyaret ederek okuyabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan önemli bir açıklama ise ulaşıma dair. İzdeniz, yolcu gemileri bir süre hafta sonu hizmet vermeyecek. 48 Saatlik sokağa çıkma yasağı süresi boyunca ise sadece sabah ve akşam saatlerinde sadece sağlık çalışanları, çalışmaya devam eden kamu personelleri ve sokağa çıkma yasağından muaf olanlar için toplu ulaşım araçları belirli saatler arasında hizmet vermeye devam edecek.Kaynak: izmir haber adresini ziyaret ederek okuyabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan önemli bir açıklama ise ulaşıma dair. İzdeniz, yolcu gemileri bir süre hafta sonu hizmet vermeyecek. 48 Saatlik sokağa çıkma yasağı süresi boyunca ise sadece sabah ve akşam saatlerinde sadece sağlık çalışanları, çalışmaya devam eden kamu personelleri ve sokağa çıkma yasağından muaf olanlar için toplu ulaşım araçları belirli saatler arasında hizmet vermeye devam edecek.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!
Kaynak: https://www.izmirsondakika.com/buca-belediyesi-40-bin-ekmek-dagitti/2834/