Son Dakika! Kameradan Maske Cezası Yazılabilecek!

İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi! İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni bir genelge yayımladı. Genelgede yer alan kamera kayıtlarından da maske cezası verilebilecek maddesi sosyal medyada tepki ile karşılandı.

Güncel 03.03.2021 - 19:51 04.05.2021 - 04:21 İlan35
İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi! İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni bir genelge yayımladı. Genelgede yer alan kamera kayıtlarından da maske cezası verilebilecek maddesi sosyal medyada tepki ile karşılandı. İşte detaylar!

Koronovirüs normalleşe sürecinde İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi. Genelgede yer alan kameradan maske cezası yazılabileceği madde sosyal medyada gündem oldu. 

Koronavirüs normalleşme süreci kademeli olarak başladı. İçişleri Bakanlığı 81 ile ve valiliklerine yeni bir genelge gönderdi. Genelgede en çok konuşulan konu kameraların maske cezası yazabileceği oldu. Yani maskesiz bir şekilde bir mobese kamerasına yakalanırsanız cezanız hazır sizi bekliyor olacak.

YENİ KARARLAR ŞU ŞEKİLDE;


İçişleri Bakanlığı'nın gönderdiği yeni genelgede yer alan kararlar şu şekilde,

Düşük, orta ve yüksek risk grubunda yer alan şehirlerdeki market, manav, berber, kasap, kuaför güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı gibi işletmeler saat 07:00 itibariyle açılacak ve saat 20:00 itibariyle kapanacak.

Belirlenen kriterler çerçevesinde, düşük, orta ve yüksek riskli her şehir için farklı tedbirler uygulanacak.

Düşük, orta ve yüksek risk barındıran illerde, lokanta, kafe, restoran, pastane, çay bahçesi, kıraathane gibi işletmeler saat 07:00 ila 09:00 arasında yüzde 50 kapasiteyi geçmemek şartıyla açılabilecek.

İşletmeler görevli kişilerce denetlenecek, vatandaşlar ise sürekli olarak uyarılacak.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@