Son Dakika: Kara Listede Olanlara Yüksek Limitli Kredi ve Nakit Veriliyor, Duyurusu Sabah Yapıldı

Son Dakika: Kara Listede Olanlara Yüksek Limitli Kredi ve Nakit Veriliyor, Duyurusu Sabah Yapıldı. Son dakika duyuruldu. İşte detaylar...

Ekonomi 22.10.2021 - 09:46 22.10.2021 - 09:48 Vural Pars

Bankalar aracılığı ile kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar onay almalarına neden olanlardan birisi ise kara liste artık son eriyor.

Bankalar aracılığı ile kredi başvurusunu gerçekleştirecek olan vatandaşların kredi onayı almalarına engel olan sebeplerden birisi olan kara liste derdi artık bitiyor. Kara listede yer alan ya da kırmızı kalem listesinde olan vatandaşların bankalar üzerinden diledikleri zaman kredi alma hakkına sahip olabilecektir.

Ülkemizde hizmet veren kamu bankaları ile bir takım kamu destekli özel bankalardan ihtiyacı olan vatandaşlara özel hızlı bir şekilde onay alabileceği kredi imkanı sunulacağı belirtildi. Kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için kara listede borcu bulunmasından dolayı onay alamaması karşısında artık kredi kullanarak banka sicilini düzeltme şansına sahip olacaktır.

Kara listede kredi kullanabilmesi bakımından bazı şartların sağlanması isteniyor. Ziraat bankası ile diğer kamu bankaları aracılığı ile kredi kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların kendisine özel politikaları ile onay alabilme şansına sahiptir.

Ziraat Bankası Kara Liste Müşterisi Nasıl Kredi Kullanabilir?

Ziraat Bankası tarafından yapılan kampanya ile beraber artık kara listede olan vatandaşlarda hızlı bir şekilde kredi onayı alabilecek. Konu hakkında resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasından fayda sağlamak isteyen müşterilerin belirlenmiş olan şartları sağlaması durumunda banka aracılığı ile dilediği zaman onay alma hakkına sahip olacaktır. Sadece banka kara listede bulunan kişilerin mevcut borçlarının kapatılması talebinde bulunacaktır. Özellikle emekli maaşı alan vatandaşların mevcut aldıkları maaşları üzerinden ihtiyaç kredisi başvurularını yerine getirmekten yanaysa, kara listedeki borçlarının kapatılması ile birlikte maaşını da Ziraat Bankası’ına taşıması gerekmektedir.

v11

Ziraat Bankası aracılığı ile kara listedeki borçlarınızın kapatılmasının ardından en yakın şubeye borç kapatma kağıtları ile emekli maaşınız aracılığı ile başvurularınızı yaparak değerlendirme sonucunu beklemeye geçebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan yapılan başvuruların genel müdürlük tarafından onay verilecek olmasından dolayı 1 ile 5 gün arasında bir süre beklenmesi gerekmektedir. Kampanyaya ise diğer kamu bankaları Halkbank ile Vakıfbank yanı sıra Denizbank, Şekerbank ve Burgan Bank’ta dahil olmuştur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@