Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 3500 engelli öğretmenin atama tarihlerini açıkladı. Atamaların başlayacağı ve başvuruların hangi güne kadar süreceği bilgisi iletildi. 3 Nisan'dan itibaren başvuru yapılabilecek. Atamalarda EKPSS puan şartı belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den gelen açıklama ile birlikte 3500 engelli öğretmen ataması yapılacağı doğrulandı. MEB resmi internet sitesi ve Bakan Mahmut Özer'in sosyal medya hesabı üzerinden gelen açıklamada  25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacağız. Başvurular, 3-7 Nisan tarihleri arasında alınacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum" denildi.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

EKPSS Puan Türüne Göre Atama Yapılacak!

Bakan Özer, ayrıca  "2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak." diyerek EKPSS ile yapılacak atamalar hakkında da bilgi verdi.

45 bin öğetmenin atama tarihleri hakkında da konuşan Bakan Özer:

"8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun." dedi.

engelliöğretmenataması