Milyonlarca emekli ve memur bugün yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 5 Temmuz 2021 günü haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 6 aylık enflasyon oranı belli olacak Böylece memur ve emekli maaş zamları da ortaya çıkacak. Peki 5 Temmuz enflasyon ne zaman açıklanacak? Memur emekli zam oranı kaç olacak?

Memur ve emekliler için büyük gün geldi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 5 Temmuz Pazartesi günü Haziran ayı enflasyon rakamları açıklanıyor. Enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte memur ve maaş zam oranı da ortaya çıkacak. Milyonlarca memur ve emekli bugün Haziran ayı enflasyon rakamları saat kaçta açıklanacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki 5 Temmuz enflasyon saat kaçta açıklanacak? memur ve emekli zam oranı 5 Temmuz kaç oldu?

son-dakika-memur-emekli-ssk-bag-kur-maas-zammi-icin-buyuk-gun-saat-1000da-hepsi-pes-pese-aciklan-1

 MEMUR VE EMEKLİ ZAM ORANI BELLİ OLUYOR

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 6 aylık enflasyon oranı da ortaya çıkmış olacak. Hem emekliler hem de memurlar bu haber ile yakından ilgileniyor.  Sadece bu kadar da değil sosyal destek alan vatandaşlar da bugün açıklanacak olan enflasyon oranlarını yakından takip ediyor.  2021 yılının ilk 6 ayında gerçekleşen enflasyon SSK ve bağ-kur emeklilerinin zam oranını belirleyecek.  Ayrıca çıkan enflasyon farkı ile birlikte memur ve memur emeklileri maaş zammı alacak.

son-dakika-memur-emekli-ssk-bag-kur-maas-zammi-icin-buyuk-gun-saat-1000da-hepsi-pes-pese-aciklan-2

 EVDE BAKIM MAAŞI VE ENGELLİ MAAŞI DA AYNI ORANDA ZAMLANACAK

 Elbette sosyal destek ödemelerinden faydalanan vatandaşlar da bugün açıklanacak olan rakamları dört gözle bekliyor. Çünkü evde bakım maaşı ve engelli maaşı da enflasyon farkı oranında zamlanacak.  Uzmanların enflasyon farkı beklentisi ise yüzde altının üzerinde. Zaten ilk 5 aylık enflasyon verilerine göre yüzde 6.39 enflasyon farkı kesinleşti. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte bu rakam düşmeyecek ama artacak.

son-dakika-memur-emekli-ssk-bag-kur-maas-zammi-icin-buyuk-gun-saat-1000da-hepsi-pes-pese-aciklan-3

 MEMUR VE EMEKLİ ZAM ORANI KAÇ TL OLDU?

Haziran ayı enflasyon rakamları büyük bir heyecanla beklenirken memur ve memur emeklileri bu rakamlar doğrultusunda enflasyon farkı alacak SSK ve bağ-kur emeklilerinin maaşları ise enflasyon oranı doğrultusunda artacak. Merkez Bankası piyasa katılımcıları anketine göre tahmini zam oranının yüzde 7.67 olması bekleniyor.