Son dakika haberi olarak sabah saatlerinde açıklama geldi. Bu anlamda memur ve emekliye yapılacak büyük zam oranı belli oldu.

Son dakika: Memur ve emekliye o tarihte yapılacak büyük zam oranı sabah saatlerinde açıklandı! Memur ve emekliler Ocak ve Temmuz olmak üzere yılda 2 kere enflasyon farkına göre zam almaktadır. Yılın sonuna doğru geldiğimiz bu günlerde de birçok çalışan ve emekliocak ayında ne kadar zam alabileceğini anlamak için konu hakkına tahminlerini söyleyen uzmanlara gözünü çevirmiştir. 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

2023 Ocak Zam Oranları Açıklandı! 

Maaş artışı konusunda uzmanlar iki farklı görüş etrafında birleşiyorlar. Bazı uzmanlar ekonominin kötü olmasından ve 2022’nin ilk yarısında yüzde 65 enflasyon açıklandığından dolayı 2023’te daha yüksek zamların geleceği düşünülüyor. Doların sürekli olarak artması da bu düşünce de büyük bir etken.

Fakat bazı uzmanlar ise 2022’nin ikinci yarısının bitmesine 4 ay olduğunu ve devletin etkin bir ekonomi politikası uygulayarak enflasyonu düşürebileceğini belirtiyor. Böyle bir düşüşün ardından da zamların düşük tutulacağını ve yüzde 2,3 dolaylarında zam gelebileceğini söylüyorlar. Her ne kadar düşük zamların geleceği görüşü daha baskın olsa da birçok çalışan maaşlarında yüksek bir iyileştirme yapılmasını bekliyor. 
 

ilan365.net özel haber