2023 Ocak emekli zammı konusunda milyonlarca emekli açıklamayı beklerken, enflasyonla eş değerde yapılması planlanan artışı ile birlikte en düşük emekli maaşının 9.300 TL olacağı söyleniyor

Emekliye her sene 2 kere yapılan zam konusunda 2022 emekliye zam araştırmaları şu sıralar merakla araştırılıyor. Yeni yıl da emekliye yapılacak zam oranı konusunda Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan umut verici açıklamaklarda bulunuyor. Peki 2022 emekli zammı ne kadar olacak? Yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte emekli maaş zammı hakkında son dakika gelişmeleri de mevcut. 

12 ay boyunca yardım parası ödemesi olacak! Bu yardım parasını almak isteyenler için İLAN verildi! 12 ay boyunca yardım parası ödemesi olacak! Bu yardım parasını almak isteyenler için İLAN verildi!

Milyonlarca emekli, emekli maaş zammı 2023 araştırmasına başladı bile. Malum enflasyon oranları emekli zammını adeta eritmekteyken, bu kere yapılmayanın yapılacağı söyleniyor. Yani Ocak ayı emekli zamlarında enflasyon ile eş orantılı olarak zam yapılacağı açıklaması emekliyi heyecanlandırdı.

Bu verilere göre ise Ocak ayı emekli zammı en düşük emekli maaşı 9.300 lira olacağı iddiaları konuşuluyor. 

6 aylık enflasyon verisi ile netleşecek olan emekli maaş zammı için son zamdan 3 ay geçmesi ile birlikte tekrardan araştırılmaya başlandı. 2023 Ocak ayına az bir zaman kala Sosyal  Sigortalar Kurumu , bağ-kur emekli maaş zammı ile en düşük ve En yüksek emekli maaşı ne kadar olacak sorusuna yanıt  aranıyor.

Ocak 2023 emekli zammı kesinleşiyor

Emekli maaşıu zammı araştırmaları başlamışken devlette harekete geçti. Milyonlarca emekli gözleri kulakları açık bir şekilde Ocak 2023 emekli zam oranlarını açıklamasını beklerken, Ocak ayına az bir zaman kala enflasyonla orantılı olarak bu verilerin açıklanacağı biliniyor.

Böylelikle merakla bekleyen vatandaş Ocak zammı ile birlikte yeni maaşlarını öğrenmiş olacak. Gerek memur Gerekse de emekli için 3 aylık zam oranı geride kalırken, Sosyal Sigortalar  Kurumu, Bağ-kur emekli maaş zammı ile düşük ve en yüksek emekli maaş zamları da öğrenilecek. 

En düşük, en yüksek emekli maaşı ne kadar olacak?

Ocak 2023 zamları ile bi,rlikte emekli en düşük maaş ve emekli, en yüksek maaşları ne kadar olacak sorusunun yanıtı henüz netleşmedi. 

Emekli zammı 2023 Ocak ayı ile alakalı güncel gelişmeler merakla araştırılıyor.

 2023 Ocak memur ve emekli zammı Kasım ayına girmeye hazırlandığımız şu dakikalarda şekillenmeye hazırlanırken, Temmuz ayı zamları sonrasında  güncel bilgiler oluşmaya başladı.

Temmuz ayı zamları şu şekildeydi

6 aylık enflasyon oranı 42,35 , Sosyal Sigortalar Kurumu ve bağ-kur temmuz zammı 42,35

memur enflasyon farkı 34,85, memur Toplu sözleşme zammı 7 

memur ve memur emeklisi zam oranı 41,6 olarak açıjklanmıştı.

O DÖNEMDE BU DÖNEME GEÇEN 3 AYLIK ZAMAN İÇEİRİSNDE GÜNCELLENECEK OLAN ENFLASYON VERİLERİNE ORANTILI OLARAK EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ONAYLANMASI DURUMUNDA 9300 TL OLACAK.