Sadece emeklilerin yararlanabileceği 5.000 TL'lik ödemeler dönemi başladı. Ücretsiz başvuru yapılabilecek olan ödemelerde banka tarafından verilebilecek 5.000 TL'lik nakit ödemeler, bekleme olmadan alınabilecek. Bu avantajdan faydalanmak isteyenler banka hesaplarını kontrol edebilir, ödeme için detayları inceleyebilirsiniz. Başvuru sonucunda bir değerlendirme yapılacak ve bu değerlendirmelere göre ödeme verilecek. Bu tutarlar için ise gerekli olan bazı şartlar mevcut.

Hızlı bir şekilde alınabilecek olan 5 bin TL'lik ödemeden faydalanmak için emekli olmak ve maaş alınan bankanın bu hizmeti veriyor olması gereklidir. Maaş alınan bankanın böyle bir ödeme yapmaması durumunda ise dileyen banka değişikliği talebinde bulunabilecek. Bu konuda yaşanan son dakika gelişmesine göre 5.000 TL'lik ödeme hakkındaki detaylar da netlik kazanmaktadır.

Emeklilere 5.000 TL’lik Ödeme

Emekli maaşını aldığı banka ve emekli maaş hesabı üzerinden artı para olarak adlandırılan bu ödeme tutarları hemen kullanıma açılabilecektir. Bankalar tarafından sunulan bu nakit ödemeyi almak sonrasında kampanyadan faydalanmak isteyenler, hemen işlemlere başlayabilecek. Banka şubelerine giderek zaman kaybetmek yerine ise doğrudan mobil uygulamalar üzerinden başvuru yapılabilecek. Mobil bankacılık sayesinde emekli maaşları üzerinden artı hesap ödemesini zaman kaybetmeden alabilir ve gerekli harcamalarınızı yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar üzerinden yapılabilecek olan bu başvuruda düşük faiz uygulaması da yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Vatandaşlara 5 Bin TL Veriyor

Ziraat Bankası aracılığıyla emekli maaşı alan emekli kişiler bu ödeme imkanından faydalanabilecekler. Mobil uygulama kullanarak emekli maaşınızı aldığınız hesabı rahatlıkla açabilir ve artı para uygulaması için gerekli başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuru sonrasında onay alınması halinde banka kredi prosedürünün de uygun olmasıyla kullanmak istediğiniz tutara sahip olabileceksiniz. Kullanılacak parayı ise uygun faizlerle geri ödeme yapılabilecek bu durumda da ilgili banka gerekli bütün ödeme detaylarını paylaşacaktır.

son-dakika-onemli-emekli-haberi-sadece-emekliler-icin-gecerli-5000-tllik-odemeler-basladi1

Garanti Bankası'ndan Emeklilere Nakit Olarak Ödeme

Garanti Bankası müşterileri için online bankacılık uygulaması üzerinden bu ödeme talep edilebilecek. Artı paradan faydalanmak için uygulama şifresi ile giriş yapılması ve başvuruda bulunulması yeterlidir. Ayrıca bankanın müşteri hizmetleri üzerinden sesli olarak başvuru talepleri de iletilebilir. ATM'ler üzerinden yine artı para başvuruları yapılabilmektedir.