Son dakika haberiyle birlikte PTT personel alımlarıyla ilgili detaylar geldi. Bu anlamda Aralık ayının ilk haftasında alımların yapılacağı iddia edildi.

Son dakika: İlan tarihleri açıklandı: PTT 55 bin personel alımı için müjde geldi! İşte aranan şartlar haberimizde... Habere göre başvuru yapacak kişilerin yaş aralıkları da önemlidir. Buna göre adayların 18 ile 35 yaş arasında olması istenmektedir. İşçi alımlarının ne zaman olacağı da sık sorulan sorulardandır. Bunun ilgili olarak net bir açıklama yapılmazken bazı başvuru koşulları netleşmiş durumdadır.

Belirtilen şartları taşıyan herkesin başvurması mümkündür. Kurumun kendi içinde yaptığı mülakatın ya da sınavında başarıyla geçilmesi gerekir. Bu aşamalardan sonra kişinin alınıp alınmayacağı belli olacaktır. 

PTT Personel Alım Başvuruları

Aşamaları başarıyla tamamlayan kişiler kadrolara alınarak belli alanlarda işe yerleştirilecektir. Kurumda çalışmak isteyenlerin takip etmesi gereken adımlardan ilki resmi internet sitesinin düzenli aralıklarla takip edilmesi ve ilanı çıkıp çıkmadığını kontrol etmek olacaktır.

TC kimlik numarasına ödeme! 40 bin TL ödeme almak için kimlik kartı yeterli! TC kimlik numarasına ödeme! 40 bin TL ödeme almak için kimlik kartı yeterli!

Hangi alanın seçileceği de bu noktada önemli olmaktadır. Yapılacak sınavlar için belirlenmiş tutarın da Ziraat Bankasına yatırılması gerekebilir. PTT alım yaparken genel yeterlilik ve kültür alanından sınav yaparak adayları ölçmektedir. 

ilan365.net özel haber