Son Dakika, Sadece TEB Veriyor, İnternetten Başvuru Yapanlara 50.000 TL Ödenecek

TEB İnternetten 50.000 TL Kredi Veriyor. Düşük Faizli olarak verilecek bu kredilerde şartlar da belli oldu. İşte detaylar...

Ekonomi 24.08.2021 - 12:16 24.08.2021 - 12:16 Vural Pars

TEB bankası yakın zamanda müşterilerine 50.000 TL tutarında kredi vereceğini açıkladı. 36 ay vadeli şekilde verilen bu kredi miktarı yüzde 1.59 oranında faiz uygulaması yapılıyor. Diğer kredi türleri ve oranlarına göre bu faiz miktarı oldukça düşük olduğu bilinir. Aylık faiz oranı kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilir. Kişinin kredi notu  çok düşük ise kredi verilmez. Ancak ortalarda bir kredi notunuz var  ise kredi miktarı kişiye yüksek faiz oranı ile sunulur.

Kredi notunuz yüksek ve yükseğe yakın ise düşük faizli şekilde kredinizi sahip olabilirsiniz. Bu kredi türünün en alt limiti 1.000 TL olarak belirlendi. Bununla birlikte en üst limit ise 100.000 TL olarak belirlenip kişilere aylık düşük faiz oranı ile sunuldu.

Vade süreleri ise 3 ile 36 ay olarak belirlendi. Kişinin kredi notu ile vade süresini ve faiz oranını kendi belirleyebilir. Bu kredi türünde maliyet oranlarında hesaplama yapılırken sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Aylık kredi taksit tutarı ve faiz oranı kişinin yaşına ve kredi vadesinden göre değişiklik gösterebilir.

Bu kredi miktarı TEB bankası tarafımdan verilip belirli belgeler isteyerek şubeden başvuru imkanı sağlar. Ancak kişi daha önce başvuru yapmış ve kredisini eksiksiz şekilde ödemiş ise Mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilir. İlk defa başvuru yapacak kişilerin şubeye gitmesi önerilir. Hatta şubeye giderek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

TEB Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kişi başvuru için hem şubeye gidip hem de online uygulama üzerinden başvuru yapabilir. Kişinin başvuru yapması için en önemli belge T.C kimlik numaranızı bulunduğu bir kimlik kartı veya ehliyettir. Başvuru yapacak kişinin son 3 aya ait olan elektrik, su veya doğalgaz faturasına ihtiyacı vardır.

Kişinin aylık gelir belgesi ve yaşadığı evde kişi başına düşen gelir belgesi kredi başvurusunda istenir. Serbest meslek sahibi olan kişilerden Vergi levhası, Gelir tablosu, ticari sicil gazetesi ve oda  kayıt belgesine ihtiyacı vardır. Şirket ortağı olan bir kişinin ise işletme Hesap özeti ve aynı belgeleri belirtmesi yeterli olur. Ücretli çalışan iseniz maaş bordrosu veya maaş yazısı istenirken emekli kişilerden emekli maaş cüzdanı istenmektedir.

son-dakika-sadece-teb-veriyor-internetten-basvuru-yapanlara-50000-tl-odenecek1

Kişinin üzerine bir gayrimenkul yada araç bulunuyor ise ruhsatı yada tapusunun başvuru belgeleri arasında yer alması gerekiyor. Faiz oranını belirten hesap cüzdanı da istenilen belgeler arasında yer alır. Kişi eksik belge ile başvuru yapar ise yüksek ihtimalle başvurusu geri çevrilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@