Sağlık Bakanlığı personel istihdamı sağlama konusunda önemli bir harekete imzasını attı. 42.500 sağlık personeli bakanlık bünyesinde çalışacak. Üstelik sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımında kontenjan ve KPSS bilgisi de verildi. Alımlarda hangi KPSS puan türü geçerli olacak?

Sağlık Bakanlığı, 42.500 personelin istihdamı için harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada KPSS şartlı olarak alınacak personellerin sayısından söz etti ve hangi mesleklerden alımların yapılacağını detaylı bir şekilde aktardı.

PTT pazartesi ödeme yapacak: Emeklilere 50.000 TL ödenecek! PTT pazartesi ödeme yapacak: Emeklilere 50.000 TL ödenecek!

KPSS Şartı Aranacak!

Sözleşmeli ve sürekl işçi alımında KPSS şartına önem verildiği aktarıldı. Eğer puan türüne göre KPSS puan şartını karşılıyor iseniz sizler de başvuru yapabileceksiniz. Böylelikle alımlarda bir sonraki tura kalmanız mümkün olacak.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel istihdamına yönelik açıklamasında "KPSS ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31.600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10.900 sürekli işçi istihdam edilecektir. Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42.500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun" dedi.