Son Dakika, SGK Duyuru Yaptı, Emekliye Temmuz'da Yardım Parası Verilecek! En Az 2.200 TL Alınıyor

Son Dakika, SGK Duyuru Yaptı, Emekliye Temmuz'da Yardım Parası Verilecek! En Az 2.200 TL Alınıyor. Emekli olanlara müjdeli haber SGKdan geldi. Muhtaç durumda olan emekli hemen onay alabilecek...

Ekonomi 27.06.2021 - 22:18 27.06.2021 - 22:19 Vural Pars

Emekli olan kişilere müjdeli haber duyurusu yapıldı. Son dakika haberi olarak verilen bu haberde, temmuz ayında emekli olan kişilere emekli bayram ikramiyeleri ile birlikte yardım parası da verilecek. Emekli olan kişiler, bilindiği gibi temmuz ayında Ramazan Bayramı öncesinde almış oldukları emekli ikramiyelerini alacaklardır. Kurban Bayramı ikramiyesi olarak yapılacak olan bu ödemeler 1100 TL olarak verilecektir. Emekli olan kişilerin, pandemi döneminde sıkıntı yaşaması yüzünden SGK yeni bir yardım kampanyasını da emeklileri dahil etmektedir. Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan 4. faz pandemi destek, yardımlarından, emekli olan kişilerde faydalanabilecekler. 

Emekli olan kişiler daha önce bu desteklere başvuru yaptıysa ve onayı alınmadıysa 4. faz için açılan ekran ile birlikte başvurularını güncelleyebilecekler. Bu durumda eğer, pandemi destek yardımı ile birlikte emekliler, para yardımı alacaklarsa Temmuz ayında 2200 TL'ye kadar yardım alabileceklerdir. Ayrıca, temmuz ayında emekli maaşlarına da zam yapılacaktır. 5 Temmuz itibariyle emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı belli olacaktır. 

Emekli 1100 TL bayram ikramiyesi 

Emekli olan kişilere 1100 TL'ye kadar bayram ikramiyesi verilecek. Emekli olan kişiler bu bayram ikramiyelerini bankalardan alabilecekler. Herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Ramazan bayramından önce verilen bu destekler yine aynı hesaba yatacaktır. Ramazan Bayramı sonrasında emekli olan kişiler de kurban bayramı öncesinde hiçbir şekilde başvuru yapmadan bu desteklerden sadece bir kere alabileceklerdir. Emekli olan kişiler için 12 Temmuz itibari ile maaş hesaplarına bayram ikramiyelerinin yatırılacağı konuşuluyor. Tam net tarih temmuzun ilk haftasında belli olacaktır. 

Emekli 1100 TL, 4. faz yardımına başvuru yapabilecek mi? 

Emekli olan kişilerin merak ettikleri bir diğer konu ise 4. faz yardımına başvuru yapıp yapamayacakları olmaktadır. Emekli olan kişiler, pandemi 4. faz yardımına başvuru yapabilecekler. Başvuru yapmak içinde bazı şartlar aranacaktır. Özellikle evi kira olan emekliler ve muhtaç durumda olan emekliler ile birlikte sadece geliri emekli maaşı olan kişilere 1100 TL yardım parası başvurusu yapılması ön görülmüştür. 4. faz yardım, ekranı açıldıktan sonra 1100 TL olarak hemen E devlet internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceksiniz. Başvuru sonrasında da sorgulama işlemlerinizi, yine e devlet sistemi üzerinden yapabileceksiniz. E devlet şifrenizle birlikte giriş yaparak, pandemi Sosyal Yardımı yazarak arama yaparsanız direk ana menüye ulaşacaksınız.

emekli-mujdeli-haber

Emekli olan kişiler, 1100 TL emekli ikramiyesi ve 1100 TL, 4. faz yardımı haricinde de kaymakamlıklardan ve sosyal yardımlaşma derneklerinden para yardımı gıda yardımı kömür yardımı, giyim yardımı ve eşya yardımı gibi yardımlarda alabilmektedirler. ikametgahınıza bağlı olan belediyeye giderek burada sosyal yardımlaşma bölümünden hemen yardım parası başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle gıda yardımı almak isteyen kişiler belediyelerden ve Kızılay üzerinden gıda yardım başvurusu yapabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@