SGK Tarafından Kiracılara Özel 5000 TL Nakit Desteği Verilecek!: SGK tarafından devlet desteği kapsamında sadece pandemiye özel olarak bankalarla yapılacak anlaşmaların ardından vatandaşlara sunulacaktır.

Kiracı olan vatandaşlara özel 5 bin TL tutarında nakit destek bankalar üzerinden yapılacaktır. Ziraat Bankası, Halkbank ile Vakıfbank aracı olarak 36 ay vadeli şekilde kredi kullandırılacaktır. Tamamen kredi olarak vatandaşlara sunulacak bu desteğin ödemelerinde ise faiz oranlarına göre işleme alınmaktadır.

5 bin TL tutarındaki nakit destekten faydalanabilmek için öncelikle muhtaç durumda bulunmalısınız. Bununla birlikte sosyal yardımlaşma kaydınızın olması ile gerekli onayları alabilmektesiniz. Destek parası adı altında sunulacak olan kredi hakkında ise açıklamaların yakın bir zamanda yapılması bekleniyor. Söz konusu pandemi desteği ile beraber sunulan 1100 TL’nin ardından kiracı olan vatandaşlara özel de 5000 TL gibi bir nakit destek verileceği konuşuluyor. Pandemi dönemi içinde verilmesi planlanan en büyük destek olarak yerini alması bekleniyor.

Kiracıya 5000 TL Nakit Desteği Nedir?

Bankalar tarafından muhtaç konumdaki vatandaşlara özel 5 bin TL nakit kredi 36 ay gibi vadeli şekilde sunulacaktır. Kredi başvurusunu yapmak için ise bankaya ait internet bankacılığı aracı olarak kullanılacaktır. Gerçekleştirilen kredi başvurusunun ardından banka tarafından bir değerlendirme yapılması ile sonuç müşteriye bildirilmektedir. Kredinin onaylanması durumunda internet bankacılığı ya da ATM aracılığı ile alınabilecektir. Mevcut kredilerle alakalı bilgiler ise henüz resmi gazetede yayınlanmış değildir. Resmi gazeteden yayınlanması gerçekleşmesi ardından bankalar tarafından mevcut kredi hakkında devletin belirlemiş olduğu limitler hedef alınmaktadır.

son-dakika-sgk-tarafindan-kiracilara-ozel-5000-tl-nakit-destegi-verilecek1

Kiracı Olan Emekliler Alabilir Mi?

Emekli maaş sahibi vatandaşlarında kiracı olması halinde ve maddi açıdan durumlarının kötü konumda bulunması halinde destekten fayda sağlayabilmektedir. Aynı zamanda emeklilik sahibi olan vatandaşlar ise Ziraat Bankası gibi çalışmasını yürüten kamu bankalarınca emekli kredilerini kullanabilecektir. Limit açısından yüksek almak istediğiniz krediler için ise kredi notu düşük olsa dahi onay verilebilmektedir. Gerçekleştirilecek kredi ödemeleri ise emeklinin maaşından otomatik şekilde kesilmektedir. Kredi başvurunuzu internet bankacılığını kullanarak ya da bankaya ait internet sitesi ile yapılabilmektedir. Kredi onay bildirimlerini takip eden sonraki 7 gün içinde kullanılabilmektedir.