Son Dakika: Sicil Affı Çıktı, Hangi Bankalar Sicil Affı İçin Kredi Verecek Belli Oldu

Son Dakika: Sicil Affı Çıktı, Hangi Bankalar Sicil Affı İçin Kredi Verecek Belli Oldu. İşte detaylar...

Ekonomi 14.08.2021 - 23:24 14.08.2021 - 23:25 Vural Pars

Pandemi sürecinden sonra devlet destekli olarak verilen krediler ile birlikte Ayrıca kişilerin Kredi sicillerinin de temizlenmesi istenmektedir. Bu Kredi sicillerinin temizlenmesi ile birlikte 4 milyon vatandaşın 500 Milyar liraya yakın borçları silinecek veya ertelenecektir. Sizde sicil affına uygun müşteri olursanız bankalardan kredi alabileceksiniz. Bunun için bankalar sizin bu borçları kapatmanızı isteyecektir. Borcu yoktur kağıtları ile birlikte aşağıdaki vereceğim bankalardan kredi başvurusu yapabileceksiniz. Erteleme yaparak ve bu erteleme sonrasında borçlarını ödedikten sonra kredi çekebileceksiniz. Kredi borçları sicil affı ertelemesi 6 ay veya 1 sene erteleme ile gerçekleşmektedir.

Bankalardan borç yüzünden icralık olduysanız kredi alabileceğiniz bankaya gittiğimizde bu borçların kapanmış dekontlarını sizden isteyeceklerdir. Eğer bu şekilde Kredi alacaksınız vereceğimiz bankaların şubelerine giderek işlem yapabilirsiniz. Kredilere başvururken önemli olan bir detay ise kredi başvuruları sadece şubelerden yapılmalıdır. İnternet veya mesaj yoluyla yapacağınız kredi başvurularında kara listede hala gözüküyorsanız olumsuz yanıt alır ve bu olumsuz yanıtı aldığınız içinde 30 gün kredi başvurusu yapamazsınız.

Ziraat Bankası sicil affına kredi veriyor mu?

Sicil affına uygun olan müşteriler borçlarını kapattıktan sonra kredi notunu sıfırlanacaktır. Bu durumda Kredi notunuz sıfır olarak bankaya başvuru yapacaksınız. Bankalardan kredi almak istiyorsanız sigortalı olarak çalışıyor veya bir emekli olmanız gerekiyor. En az 1 yıllık sigortalı çalışansanız 50.000 tl ye kadar Ziraat Bankası'ndan kredi alabilir, emekli iseniz de 100 bin TL'ye kadar emekli kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız bu kredi başvurusunda, 36 ay vade ve 3 ay erteleme imkanı sağlanacaktır.

Vakıfbank sicil affına kredi veriyor mu?

Sicil affına uygun olan bir diğer Bankası ise Vakıfbank tır. Vakıfbank üzerinden sicil affınıza uygun olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Daha önceki banka borçları yüzünden Kırmızı kalem yediyseniz borçları kapattıktan sonra aftan yararlanabilir ve bu af sonrasında Vakıfbank'tan Kredi kullanabilirsiniz. Emekli olmanız durumunda veya 1 senelik aynı işyerinde kesintisiz sigortalı olmanız durumunda Vakıfbank sizlere kredi verecektir. Eğer sigortanız düzensiz ise bu bankaya ipotek vererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank ipotekli kredilerde gayrimenkul ipoteği, arsa ipoteği, dükkan ipoteği ve araç ipoteği almaktadır. Verdiğiniz İpoteğin değerinin yüzde 50'si ne kadar 36 ay vadeli Kredi alabilirsiniz. Verilen kredileri aldıktan sonra düzenli ödemeler yaparak Kredi sicilinizi düzenleyebilirsiniz.

99271

İş Bankası sicil affına kredi veriyor mu?

İş Bankası üzerinden ve Sicil affına uygun olarak krediler alabilirsiniz. Başvuru yapacak olan müşteriler kredilerine yakın İş Bankası şubesinden kullanabilirler. 50.000 TL'ye kadar bu banka 0 puanı olan kişilere Kredi verdiğin için sizin de bu kredilerden yararlanmanız durumunda borçlarınızı kapattıktan sonra kredi notunuz sıfır olacağından bu krediye başvuru yapabilirsiniz. ihtiyaç kredisi hariç konut kredisinde ve taşıt kredilerinde de İş Bankası Kredi verecektir. Yüksek limitli kredi almak istiyorsanız üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulünüzün olması durumunda kredi başvurusu ipotekli olarak yapabilir ve yüzde 50 değerinde Kredi alabilirsiniz. Bankaya giderken kimlik gelir belgesi ve Borcu yoktur kağıtlarını birlikte gideceksiniz. Bu kredi başvurusunu yaptıktan sonra krediniz 1-2 işgünü içerisinde değerlendirilip size geri dönüş sağlanacaktır.

Verdiğimiz bankalardan yapabileceğiniz işlemler gibi ayrıca Garanti Bankası, Akbank, Halkbank, Burgan Bank, Odeabank, Fibabanka ve Yapı Kredi Bankası bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalarda ihtiyaç kredileri vererek yeni bir kredi sicili oluşturmanızı sağlayacaktır. Emekli olan ve uzun süreli çalışan kişiler Bu kredilerin kullanabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@