Son dakika! Sude depolarına zehir mi atılıyor? Yangınlar sonrası zehir iddialarına açıklama geldi

Su depolarına zehri mi atılıyor? Yangınlar sonrası şebeke suyunda zehir mi var? Isparta İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya zehir iddialarına son noktayı koydu.

Gündem 03.08.2021 - 09:03 03.08.2021 - 09:03 Volkan Arık

Türkiye'nin dört bir yanında çıkan orman yangınları sonrasında su depolarına zehir atıldığı yönünde iddialar sosyal medyanın gündemine oturdu. Teröristlerin orman yangınlarından sonra şimdi de vatandaşları zehirlemek için su depolarında zehir attığı öne sürülürken sosyal medyada Gündem olan olayın ardından Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya iddialara yanıt verdi. Karakaya açıklamasında Darıderesi 1 barajı ile su depolarına zehir atıldığı yönündeki iddiaları yalanlarken vatandaşların bu tür provokatif paylaşımlara itibar etmemelerini istedi.

İÇME SUYUNA ZEHİR Mİ ATILIYOR?

Karakaya açıklamasında Isparta'nın Sütçüler ilçesinde meydana gelen orman yangının ardından sosyal medyada içme suyu kaynaklı zehirlenme olayları konusunda birtakım iddialar dolaştığını belirtirken kentte kamu özel ve Üniversite Hastanelerinde içme suyu kaynaklı toplu şekilde zehirlenme ya da sağlık sorunu yaşayan hasta bulunmadığını dile getirdi. Bu yönde yaşanan bir durum olmadığını söyleyen Karakaya, ilgili kurum ve birimler tarafından sürekli olarak içme suyunun kontrol altında olduğunu vatandaşların bu tür provokatif paylaşımlar itibar etmemeleri gerektiğini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME GELMİŞTİ

Türkiye'nin dört bir yanında çıkan orman yangınları sonrasında sosyal medyada bir teröristin yakalandı ve ifadesinde içme suyuna zehir katılacağını söylediği öne sürülmüştü. Yetkililer bu tür iddiaları yalanladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@