Türkiye Bankalar Birliği'nin Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya depremi sonrası açıklaması ses getirdi. Banka müşterilerinin borçlarının 6 ay erteleneceği bilgisi iletildi. Gerekli detaylara resmi açıklama yer verildi.

Türkiye Bankalar Birliği'nden gelen açıklama sonrasında, son yaşanan depremden etkilenen banka müşterileri için önemli bir bilgi paylaşıldı. Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve depremden etkilenen diğer şehirlerde yaşayan vatandaşların borçlarıyla ilgili erteleme kararı alındığı duyuruldu. TBB'nin resmi açıklaması hem resmi sitede hem de sosyal medyada geniş yankı buldu. Öte yandan depremzedeler için arama kurtarma çalışmaları çeşitli ülkelerin de seferberliği ile devam ediyor. 

Borçlar 6  Ay Ertelenecek!

TBB kararıyla depremden etkilenen vatandaşların borçları 6 ay ertelenecek. Bu karara ilişkin TBB'nin resmi açıklaması da aşağıda yer almaktadır:

Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'un Sağlam Yerlerini Açıkladı! Deprem Hangi İlçeleri Daha Fazla Etkiler? Prof. Dr. Naci Görür İstanbul'un Sağlam Yerlerini Açıkladı! Deprem Hangi İlçeleri Daha Fazla Etkiler?

depremetkilenen