Son Dakika Türkiye ile Rusya anlaştı. Son dakika haberine göre Erdoğan ve Putin görüşmesinde ateşkes kararı çıktı.

Son Dakika Türkiye ile Rusya anlaştı. Son dakika haberine göre Erdoğan ve Putin görüşmesinde ateşkes kararı çıktı. Rusya ve Türkiye İdlib için anlaştı. Şimdi gözler Ateşkes şartlarına çevrildi. Türkiye ve Rusya hangi şartlarda anlaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları!-Öncelikle sayın Putin'e nazik daveti için teşekkür ediyorum. Bölgemizde kritik gelişmelerin cerayan ettiği dönemde Sayın Putin ile yeniden bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum. Suriye'deki durumu ve İdlbi'deki gelişmeleri ele aldık. Yaklaşık 6 saat süren bir görüşme yaptık. Farklı görüşte olduğumuz tüm konuları ayrıntılarıyla görüştük. Türk Rus münasebetinin derin, tarihi kökleri vardır. 5 asrı aşan bu tarih, iki devletin ve halkın karşılıklı etkileşiminin de bir tarihidir. Bu tarihi ortak çıkar temelinde ilerletmek en büyük arzumuzdur. Bu sene üst düzeyli iş birliği konseyin toplantısı için Sayın Putin'i ülkemize bekliyoruz.-Soçi mutabakatına göre İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi muhafıza edilecek ve statükonun korunması için gerekli tedbirler alınacaktır.. Rejimin doğrudan sivilleri hedef alan saldırıları, İdlib'de tesis ettiğimiz sükuneti bozmuştur. 1. dereceden sorumlu, bölgedeki istikrarı hedef alan rejimdir. Bu bölgede yaşayan 4 milyon insanın terörist olarak ilan edilip bombardımana maruz bırakılmasını kabul etmemiz mümkün değildir.- Gözlem noktaları sahadaki durumu kontrol etmek ve ateşkesi kontrol etmekle yükümlüdür. Rusya'yla tesisi korumak için vardığımız mutabakat nedeniyle sahada çok daha aktif şekilde yer aldık. Bölgede bulunan Rus güçleriyle koordinasyonu sıkı tutmaya özen gösterdik. Rejimin doğrudan askerlerimizi hedef alan saldırı nedeniyle yeni bir statünün oluşturulması kaçınılmaz bir hale gelmiştir.- Bu gece yarısı itibariyle ateşkes yürürlüğe girecek 00:01 da ateşkes yürürlüğe girecektir.Son Dakika Haberi Rusya ve Türkiye anlaştı!Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'in 2 saat 40 dakikalık görüşmesinin ardından heyetler arası görüşmelere geçildi. İki liderin anlaşma sağladığı ve heyetler arası görüşmenin ardından detayların açıklanacağı belirtildi.Erdoğan ve Putin başkanlığında Moskova'da yapılan heyetler arası görüşme sona erdi. Baş başa ve heyetler arası görüşmeler 5 saat 40 dakika sürdü. Erdoğan ve Putin birazdan ortak açıklamayla Ateşkes'in ayrıntıları anlatacak.İdlib'de Askerimiz çekilecek mi? Askerlerimiz evine dönecek mi?Şimdi gözler askerlerimize çevrildi. Askerimiz İdlib'den çekilecek mi dönecek mi merakla bekleniyor. Açıklama sonrası tüm Rusya Türkiye görüşmeleri sizlerle olacak.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!


Son Dakika; Rusya’ya 150 bin ton olan domates ihracat kotası 50 bin ton arttırıldı. Rusya’ya domates ihracatı 7 Mart 2020 tarihinden itibaren kaldığı yerden devam edecek.