Okula giden öğrencisi olan anne ve babalara 10.000 TL'ye kadar ödeme yapılacağı duyurusu son dakika duyuruldu. Kamu bankalarından Ziraat Bankası tarafından başlatılan 10.000 TL'ye kadar öğrenci destek parasına başvuru yapacak olan veliler hemen alabilecek. 10.000 TL'ye kadar ödeme almak istiyorsanız Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden başvuru yaparak 36 ay vadeli 10.000 TL destek kredisinden yararlanabilirsiniz.

Son 2 yılda yaşamış olduğumuz pandemi koronavirüs salgını sebebiyle maddi durumu kötü olan veliler devlet desteklerine ve bankaların vermiş olduğu destek kredilerine başvuru yapmaktadır. 10.000 TL'ye kadar ödeme almak isteyen veliler ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsa bazı şartlara uygun olmaları durumunda kredi onayı olabilirler. Kamu bankalarının yapmış olduğu Bu kampanyada ihtiyaç kredisi kullanacak olan veliler eğer onay alınmadıysa kamu bankalarına giderek Kredi notu düşük olsa bile 10.000 TL'ye kadar öğrenci destek kredisi neden faydalanabilir. Öğrenci ihtiyaçlarını karşılamayan anne ve babalar için verilen bu Kredi kampanyasına ayrıca emekli olan ve torunları okula giden velilerde başvuru yapılabiliyor.

Ziraat Bankası üzerinden 10 bin TL destek kredisi başvurusu nasıl yapılır? 

Ziraat Bankası üzerinden 10 bin TL'ye kadar Destek kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilere banka Kendi internet sitesi üzerinden bir ihtiyaç kredisi başvuru formu açtı. resmi internet sitesine girerek bankadan kredi kampanyasına katılabilir ve sonucu hemen öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası vermiş olduğu bu Kredi 3 ay ertelemeli olarak müşterilerine Kredi imkanı sağlarken Ziraat bankası'nda hesabı olan veliler ise Ziraat bankası'nın mobil uygulamasına girerek buradan Kredi başvurusunda bulunabilir. 

krediler34-1

Vakıfbank ve Halkbank 10.000 TL öğrenci destek kredisi

Diğer 2 Kamu Bankası olan Vakıfbank ve Halkbank 10.000 TL'ye kadar öğrenciler için velilere kredi kampanyası yaptı. Okula giden bir öğrenciniz varsa 10.000 TL'ye kadar bu Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için internet sitesi ve internet bankacılığı ile işlem yapacak olan kişiler ayrıca Vakıfbank şubelerine giderek de kredi başvurusu yapabiliyor. Vakıfbank şubeleri üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kimlik gelir belgesi ve velisi olduğunuz öğrencinin öğrenci belgesi ile birlikte başvuru yapabilir ve öğrenci için kredi kullanacağınızı belgeyebilirsiniz. 

İhtiyaç kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank'ın güncel kredi faiz oranlarını öğrenebilir ve bankadan kredi hakkında bilgileri sorgulaması yapabilirsiniz. Kamu bankaları kendi Bankasından maaş alan müşterilere daha düşük faiz ile kredi verirken Kredi alacak olan kişilerin de kredi politikalarına uygun bir müşteri olması durumunda işlem yapılacaktır.

Emekli olan kişilerde velisi olduğum öğrenci için emekli kredisi değil öğrenci destek kredisi için 10 bin TL'ye kadar başvuru yapabilir. Emekli olan kişiler 10.000 TL'ye kadar başvuru yapmak istiyorsa Emekli maaşımı Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden alması gerekiyor.