Son Dakika Yardım Parası Ödenecek, İhtiyacı Olan Vatandaşlar İçin Destek Müjdesi VGM’den Geldi!

Son Dakika Yardım Parası Ödenecek, İhtiyacı Olan Vatandaşlar İçin Destek Müjdesi VGM’den Geldi! Yardım parası başvurusu yapabilirsiniz.

Ekonomi 24.11.2021 - 21:22 24.11.2021 - 21:22 Vural Pars

Hayat koşullarının her geçen gün zorlaşması insanları giderek çaresiz bırakıyor. Pandemi süreci de bu şartları giderek daha da zorlaştırıyor. Tüm dünyada etkili olan Covid 19 salgınında diğer ülkeler gibi Türkiye’de de ticari diğer faaliyetler sekteye uğramak durumunda kalıyor. Bu durumlar ise hayat pahalılığının artmasına neden oluyor. Maliyetlerle mücadele edemeyen esnaf ise kepenk kapatmak zorunda kalıyor.

Bütün bunlardan dolayı geçim sorunu giderek artıyor. Özellikle asgari ücretli çalışan ve tek maaşla geçim yapanlar, giderek bunalıyor. Bu duruma destek ise devletten açıklanıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü bu konuda bir açıklama yaparak, ihtiyacı olanlara yardımda bulunacağın belirtti.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Son Dakika Yardımı!

Vakfiyelerdeki hayır şartının yerine getirilmesi için Vakıflar Genel Müdürlüğü, 81 il merkezi için kuru gıda yardımı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşların yiyecek ihtiyacının bir kısmı karşılanabiliyor. Dağıtım yapabilmek adına ise uzun ömürlü gıda tercih eden Vakıflar Genel Müdürlüğü başvuru yapılması durumunda ihtiyacı olanlara kuru gıda yardımı ulaştırıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan kuru gıda yardımı sosyal güvencesi olmayan ya da hane geliri net asgari ücretten fazla olmayanlar ile 65 Yaşını Dolduran Muhtaç, Güçsüz ile Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun uyarınca aylık alanlar faydalanıyor. Kuru gıda yardım paketi ise toplamda 15 kalem gıdadan oluşuyor, 3 adet kuru gıda koli tipileri bulunuyor. A tipinde (14 kg) 1-2 kişiden oluşan ailelere, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişi ailelere; C tipi (28,5 kg) 5 ila üzeri ferdi olan ailelere veriliyor.

krediler-haber24-07-4

Başvuru Yapan Aileler 5 Yıl Süresinde Alıyor!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından destek amacı ile verilen bu yardımlar, Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi, Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu doldurulması ile Bölge Müdürlüklerine şahsen ya da posta yoluyla başvuru yapılması şartı ile veriliyor. Yurt içi için kuru yardımı hizmetine başvurusu için çalışabilecek durumda olan 18-65 yaş aralığındaki kişilerden Türkiye İş Kurumunda iş başvurusu kaydı talep ediliyor. Böylece yardım suistimallerinin önüne geçiliyor. 3 ay boyunca bu paketleri almayan kişilerin ise yardımlarına son veriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@