Son Dakika, Yarın Başlayacak, SGK Üzerinden 10000 TL Nakit Destek Verilecek, Ödemeler PTT ve Bankalardan!

Son Dakika, Yarın Başlayacak, SGK Üzerinden 10000 TL Nakit Destek Verilecek, Ödemeler PTT ve Bankalardan! SGK üzerinden 10000 TL nakit desteği nedir merak edilmektedir. İşte haberin detayları...

Ekonomi 26.06.2021 - 23:55 26.06.2021 - 23:56 Vural Pars

Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan vatandaşlara devlet destekli bir çok yardım yapılmaktadır. Pandemi döneminde sosyal yardımların arttığı şu günlerde, emekli olan kişilere de yardımların yapılıp, yapılmadığı merak edilmektedir. Üstelik bu yardımlar sadece emekli olan kişilere değil, muhtaç olan kişilere de yapılmaktadır. 

Kurban Bayramı öncesinde emekli olan kişilere emekli ikramiyesi verilecek. 1100 TL'ye kadar verilecek olan bu emekli ikramiyelerinde bankalardan maaş hesabınız üzerinden alabileceksiniz. SGK yapmış olduğu duyuru ile 1.100 TL emekli ikramiyesi ile birlikte, bankaların 3 ay ertelemeli, 10000 TL kredi vermesi içinde düğmeye bastı. Maaş aldığınız bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank ve PTT ise, Kurban bayramı öncesinde 1.100 TL ile ikramiye alan kişiler, bu bankalar üzerinden 10 bin TL kredi alabileceklerdir. Üstelik kredi başvurusu yapan kişilerin SGK üzerinden emekli maaşı alması yeterdir.

SGK Destekli 10000 TL Banka Kredisi

SGK üzerinden 10 bin TL kredi almak isteyenler, kendi banka maaş aldığı şube üzerinden iletişime geçebilecektir. Emekli maaşı alan ve emekli olan kişinin yaş sınırı 70 olması durumunda kredi başvurusu yapabileceklerdir. 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli olarak kullanılan emekli kredilerinde banka 10000 TL kredi onayı aldığında, bu krediyi hemen hesabınıza atabileceksiniz. 

sgk-kredi

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank ve PTT üzerinden verilecek bu kredileri almak istiyorsanız, mevcut bankaya borcunuzun olmaması gerekiyor. Verilen bu krediler ayrıca kişilerin kredi notuna göre de faiz oranları ile verilecek. Bankaların vermiş olduğu normal ihtiyaç kredisi haricinde bu kredileri de kullanabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@