1100 TL pandemi desteği olarak da bilinen bu destek ödemelerini almak isteyenler, Yılbaşına kadar 4.faz olarak bu parayı alabilecekler mi son zamanlarda oldukça araştırılıyor. 1100 TL ödeme almak isteyen kişiler, 4.faz ödemeleri için sosyal yardım parası alınıp, alınmayacağını merak ediyor. Belirli tarihlerde ödemesi gerçekleşen 1100 TL ödemeler, pandemi boyunda 2 kez 1000 TL 1 kez 1100 TL olarak verildi. 

1100 TL tutarındaki sosyal yardım imkânından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru hakkındaki araştırmaları sürüyor. Pandemi döneminde hane başı olarak ödenen pandemi parası ödemeleri devam ediyor. Başvuru yaparak alınacak olan bu ödemeler için sosyal yardım almaya muhtaç durumda olmanız gerekiyor. E-devlet üzerinden başvuru yapabilir, e-devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım parası yattımı öğrenebilirler. 

Başvuru yapmak isteyenler, TC kimlik numarasına göre e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapacaklardır. E-Devlet üzerinden pandemi sosyal destek olarak başvuru yapabileceksiniz. Bunun için TC kimlik numaranızın son hanesi önemlidir. 

Başvuru yapacak olan kişiler; (TC KİMLİK NUMARASI SON HANESİ)

  • 0 ile bitenler Pazartesi
  • 2 ile bitenler Salı
  • 4 ile bitenler Çarşamba
  • 6 ile bitenler Perşembe
  • 8 ile bitenler Cuma günü başvurularını yapabilir.

Yardımlar Sürecek

Maddi sıkıntı yaşayan kişiler için verilecek olan bu destek ödemeleri haricinde sosyal yardımlaşma kurumlarından daha fazla destek alabiliyorsunuz. Muhtaç durumda olan aileler maddi yardım haricinde gıda yardımı, kömür yardımı, eğitim yardımı, giyecek yardımı gibi birçok yardımlardan da faydalanacaklardır. Başvuruları isterseniz sosyal yardımlaşma üzerinden yapabilir isterseniz de e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

son-dakika-yilbasina-kadar-4faz-pandemi-1110-tl-odeme-yapilacak-duyuru-yapildi1

E-devlet sistemine giriş yapmanız için şifre gerekli. PTT şubelerine giderek buradan E-devlet sistemi için şifre alabilir, bu şifre ile giriş yaparak başvuru ve sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

1100 TL yardım parası yılbaşından önce verilecek mi henüz belli değil. Ama son zamanlardaki zamlardan ötürü hükümetin nefes alınması için bu parayı ödeyeceği söyleniyor. Sonuçların açıklanması ile ilgili gelişmelerin ardından ihtiyaç sahibi aileler e devlet üzerinden sorgulama yapabilir. Başvurular listesinden 1100 TL sosyal yardım başvurusu sonuçları görüntülenebilir. Detaylı bilgileri sitemizdeki diğer haberlerde bulabilirsiniz...