Son Dakika Yunanistan Türkiye'ye Navtex ilan etti. 8 Haziran tarihinde Yunanistan Türkiye Navtex ilanı ne anlama geliyor. Yunanistan Türkiye'ye neden Navtex ilan etti. Bundan sonra ne olacak? İşte detaylar!

Son Dakika Yunanistan Türkiye'ye Navtex ilan etti. Yunanistan Türkiye'ye neden Navtex ilan etti, Navtex ilan etmek ne demek? Gece yarısı gelen habere göre Yunanistan Türkiye Navtex kararına nasıl cevap vereceğiz?

Yunanistan Türkiye'ye Navtex ilan etti!

Yunanis'tan büyük rezillik. Kaş Limanında Navtex ilan eden Yunanistan Türkiye sınırlarını tehdit ediyor. Bugün kaş limanına Navtex ilan eden Yunanistan, yarın Tuz gölüne navtex ilan edecek mi merak ediliyor. Yunanistan Navtex ilan etmesi uluslararası hukuku hiçe saymak anlamına geliyor.

Yunanistan nereyi Navtex ilan etti!

Yunan rejimi yaklaşık üç ay sürecek Navtex ilan ettiğini duyurdu. Yunanistan 21 Haziran 7 Eylül tarihleri arasında deniz ve hava tatbikatları için Doğu Akdeniz'de yayınladığı Navtex alanları olay oldu.

Navtex ilan etmek ne demek?

Daha önce 30 yıllık anlaşmaya rağmen turizm sezonlarında Navtex ilan eden Yunanistana cevap verilecek.

1988 yılında imzalanan Atina Mutabakat Muhtırası ile yoğun turizm sezonlarında tatbikat yapılmaması ve askeri eğitim sahası ilan edilmemesi gerekiyordu.

NAvtex nedir?

PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar

Navtex, deniz seyir ikazlarını, meteorolojik tahminleri ve ikazları kurtarma ilanlarını ve gemiler için yayınlanan benzer bilgileri gemilere anında iletmek için tasarlanmış iletişim sistemidir.

Navtex ilan etmek ne demek?

Navtex ilanı bu cihaz üzerinden yapılan bildirimi ifade eder. Navtex, aynı zamanda küçük, düşük maliyetli ve mesajları kâğıda basabilen radyo alıcısını kendi içinde bulunduran gemilerin köprüüstüne monte edilen, Deniz Kuvvetlerinin ilgi alanına giren sahalardaki bahsedilen mesajları almak üzere ilgi sahalarını seçme imkânı tanıyan bir cihazdır.