Bazı dernek ve vakıflar tepki göstererek kadınlara "özgür olun" diyen şarkıcı Melek Mosso'nun Isparta konseri iptal edildi!

Şarkıcı Melek Mosso'nun Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran'da gerçekleştireceği konser skandal ifadeler ve gerekçelerle iptal edildi.

Yaptığı özgürlük çağrıları sebebi ile bazı parti ve sivil toplum kuruluşları Mosso'nun kentte konser düzenlemesine tepki göstermişti. Hatta Anadolu Gençlik Vakfı, Melek Mosso için "Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta'mızda yeri yoktur" şeklinde çarpıcı ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yapmıştı.

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sanatçı Melek Mosso 3 Haziran da kentte bir konser verecekti ama Isparta Belediyesi, festival programında değişiklik yaptı ve Melek Mosso konserini iptal etti.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in sosyal medya hesabından paylaştığı festivalin yeni afişte Melek Mosso'nun yer almaması ile iptal öğrenildi.

Yapılan çarpıcı açıklamada ise "Son zamanlarda Isparta Belediyesi halkımızın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan konserler düzenlemektedir. Ekonomik olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu zamanlarda halkımızın vergileriyle düzenlenen gençlerimizin ahlaki erozyona sebep olan bu tür etkinlikler halkımız nezdinde kabul görmemekte ve rahatsızlık oluşturmaktadır. İlerleyen günlerde düzenlenecek Gül Festivali'nde yer verilecek olan Melek Mosso isimli şarkıcının konseri bu rahatsızlığı ayyuka çıkarmıştır. Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta'mız da yeri yoktur. Milli ve manevi değerlerimize zarar veren, geleceğimiz olan gençlerimize kötü örnek olan bu konserlerin derhal iptal edilmesini Isparta Halkı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi olarak Isparta Belediyemizden ve Isparta Valiliğimizden talep etmekteyiz" denildi.

Ekmeğe %60 Rekor Zam Geldi! Unlu Mamuller Et Fiyatıyla Yarışacak! Ekmeğe %60 Rekor Zam Geldi! Unlu Mamuller Et Fiyatıyla Yarışacak!

MELEK MOSSO NE DEMİŞTİ?

Sanatçı Melek Mosso laik bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşadığı güvenle, daha önce verdiği bir konserinde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun” demişti ancak yaşanılanlar ülkenin geldiği son halin düşündürücü olduğunu gösterdi.

m33