Türkiye bir taraftan rüşvet ağı ile diğer taraftan ülkeye gelen Arap ve Afrikalı akını ile sallanırken, eğitim alanından gelen bir haber de ayrı bir şaşkınlık yarattı.

Hatay Kırıkhan Kız İmam Hatip Lisesi, üniversite sınavını kazananlar öğrencileri açıklarken dikkat çeken bir şekilde Türk öğrenciler ve Suriyeli öğrenciler olmak üzere iki listede kullandı ve Türklerin puanı açıklanırken Suriyelilerin puanlarının açıklanmaması şaşkınlık yarattı.

YKS'ye 3 milyonun üzerinde başvuru: Aday sayısı yaklaşık yüzde 25 arttı | Independent Türkçe

Daha da ilginç olan ise yapılan açıklamalara göre Türk öğrencilerin iki yıllık üniversiteleri kazandığı okulda Suriyelilerin ise 4 yıllık en iyi bölümleri kazanmaları oldu.

Türk öğrencilerin isimlerinin yanında aldıkları puan yazarken Suriyeli öğrencilerin isimlerinin yanında ise herhangi bir puanın yazmaması ayrı, Türklerin iki yıllık üniversiteleri bile zar zor kazanırken Suriyelilerin en iyi üniversiteleri kazanmış olması ayrı dikkat çekti.

2022 YKS Neden Büyük Bir Fırsat? | Matbir Eğitim Kurumları

Yeniçağ yazarı Mehmet Faraç'ın dikkat çektiği haber sosyal medyada Faraç'ın sözleri ile “Kırıkhan Kız İmam Hatip Lisesi, üniversite sınavını kazananları iki listede duyurmuş. 12 Türk öğrenciden çoğu iki yıllık okullara yerleşmiş. 22 Suriyeli ise tıp ve diş hekimliğinin de aralarında bulunduğu fakültelere girmiş. Suriyeliler çok mu zeki yoksa özel eğitim mi alıyorlar?” şeklinde paylaşıldı.

Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar? Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar?