Türkiye ve İsrail’in diplomatik ilişkileri normalleştirme kararının yankıları sürerken İsrail basınından AKP'li Cumhurbaşkanı için söylenen "Zayıflık" sözleri dikkat çekti.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Haaretz’e konuşan Türkiye uzmanı Dr. Gallia Lindenstrauss, Erdoğan’ın İsrail’e yaklaşmasını “zayıflık işareti” olarak yorumlaması ve açıklamaları ile gündeme damga vurdu.

Dünya manşetlerine bile “Erdoğan, halk desteği konusunda iktidara geldiğinden bu yana hiç olmadığı kadar kötü bir noktada” sözleri ile damga vuran Dr. Gallia Lindenstrauss, bu arada hem Türkiye’de hem de İsrail’de yakında seçimlerin düzenleneceğinin de altını çizdi.

İsrailli Haaretz gazetesi de bu arada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'e yönelik sempati toplama girişimleri sonucu diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edildiği” yorumunu yaparak “Peki ama balayı ne kadar sürecek?” sorusu ile yaşanılanlara gönderme yaptı.

Haaretz'in haftalık podcast yayınında konuşan Dr. Gallia Lindenstrauss, Erdoğan'ın İsrail'e yaklaşmasını “zayıflık işareti” olarak nitelendirirken seçim dönemi olmasına vurgu yaparak Türkiye'deki ekonomik krizin de Erdoğan'ı olumsuz etkilediğini belirtti.

İsrail basınından flaş Türkiye itirafı! “Bunun için Erdoğan'a bedel ödemeliyiz” - Dünya Haberleri

İsrailli uzman, Erdoğan'ın dikkatleri ekonomik sorunlardan dış politika konularına çekmeye çalıştığını ve İsrail'le yakınlaşmanın da bunun bir sonucu olduğunu ifade ederken, Türkiye'nin son dönemdeki  olaylı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yakınlaşmasını da hatırlatarak “Dış politikada ılımlı tavır daha fazla yatırımcı çeker” dedi.

Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu! Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu!