Fox'un yeni dizisi Son Yaz yayınlandığı ilk günden itibaren kendi izleyici kitlesini oluşturmayı başardı. Ali Atay'ın başrollerinde yer aldığı diziye sürpriz bir isim giriyor. Son olarak Fi dizisinde Sadık Murat Kolhan karakterine hayat veren Osman Sonant diziye giriyor.  Ali Atay ve Osman Sonant Leyla ile Mecnun dizisinde beraber rol almışlardı.

Son Yaz dizisinin tüm heyecanıyla devam ediyor. Başrollerine Ali Atay, Funda Eryiğit, Hafsanur Sancaktutan, Alperen Duymaz, Sinan Tuzcu, Şebnem Dönmez gibi isimlerin yer aldığı Son Yaz dizisinde ilerleyen bölümlerde büyük sürprizler yaşanacak. Diziye sürpriz isimler dahil olacak.

Çeşme'de çekimleri devam eden Son Yaz dizisi ilk bölümü itibariyle ilgi görmeye devem ediyor. Dizide özellikle Alperen Duymaz ve Ali Atay'ın uyumu olumlu eleştiriler almış ve her Cuma sosyal medyada büyük övgü almıştı. Dizi ayrıca Hafsanur Sancaktutan için de bir dönüm noktası oldu.

Güçlü kadrosu ile AB'de reytinglerde ilk 5'e girse de Total'de istenileni alamayan Son Yaz dizisine büyük transfer! Diziye ses getirecek bir isim geliyor. Ali Atay'ın dönüm noktası işi olan Leyla ile Mecnun dizisinde beraber rol aldığı Hırsız Yavuz karakterine hayat veren Osman Sonant diziye dahil oluyor.

SAVCI SELİM'İN DAVASININ KİLİT ADAMI

Osman Sonant son olarak Serenay Sarıkaya ve Ozan Güven'in başrolde yer aldığı Fi dizisinde Sadık Murat Kolhan karakterine hayat vermiş ve çok beğenilmişti. Osman Sonant yine Fi dizisindeki karakteri gibi karanlık bir karakter ile Son Yaz dizisine dahil olacak. Şebnem Dönmez ile ilişkilendirilecek olan karakter Savcı Selim'in davasının kilit adamı olacak.

OSMAN SONANT KİMDİR?

1 Mart 1979 İstanbul doğumlu olan Osman Sonant, 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu'nda Yılmaz Gruda'dan aldığı oyunculuk eğitimi almıştır. 1998 yılında Ferhan Şensoy'un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro'da çalışmalarını devam ettikten sonra 99 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisans eğitimini tamamlamıştır.

Osman Sonant pek çok tiyatro oyununda ve televizyon dizilerinde yer almıştır. 2009 yılında, Yeşim Ustaoğlu'nun Altın İstiridye ödüllü Pandora'nın kutusu adlı filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır.

Çıkışı Leyla ile Mecnun dizisinde ki Hırsız Yavuz karakteri ile olmuştur. Daha sonra ise Fi dizisinde canlandırdığı Sadık Murat Kolhan karakteri ile şöhretini taçlandırmıştır.