Son Yaz Soner kimdir? Halil Babür kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı her yerde aranmaya başladı. Fox TV'nin cuma akşamı yayınlanan dizisi Son Yaz yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor.

Çöp Adam Dizisine Bomba İsim Katıldı! Güzel Oyuncu Dizide Esecek! Çöp Adam Dizisine Bomba İsim Katıldı! Güzel Oyuncu Dizide Esecek!
Son Yaz Soner kimdir? Halil Babür kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı her yerde aranmaya başladı. Fox TV'nin cuma akşamı yayınlanan dizisi Son Yaz yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. Savcı Selim Kara'yı korumak uğruna İzmir'de kalan Akgün, Soner ve Eray ile iş birliği yaptı. Akgün'ün ilk düşmanı ancak şimdi de en yakın dostlarından biri olan Soner dolayısıyla Halil Babür ise çok merak edildi. Biz de sizler için Halil Babür kimdir sorusunu haberimizde yanıtladık.

Başrollerini Ali Atay, Funda Eryiğit, Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan'ın paylaştığı Son Yaz, cuma akşamları yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyordu. Savcı Selim Kara'nın, organize suç örgütü lideri Selçuk Taşkın'ın oğlu Akgün Taşkın'ı yanına alıp ailesinin yanına Çeşme'ye gelmesiyle gelişen olayları anlatan dizide Soner karakteri bir hayli dikkat çekti.

Halil Sadi'nin oğlu ve Akgün'ün bir numaralı düşmanı olan Soner, babasının kendisini silmesinin ardından Akgün'ün yanında durmaya karar verdi. Naz'a olan ilgisiyle de dikkat çeken Soner merak edildi. Son Yaz izleyicileri Soner'i ve ona hayat veren Halil Babür'ü araştırmaya başladı.


Son Yaz Soner kimdir?


Halil Sadi’nin en küçük oğlu. Aslında Halil Sadi’nin metresinden olma çocuğu. Halil Sadi 10 yaşına kadar onu kabul etmez ancak annesinin ölümü sonrası Soner’i himayesine alır. Ama diğer çocuklarından her zaman ayırır onu. Soner, Halil Sadi için değersiz bir yük olmuştur o yıllarda.

Soner 18 yaşına geldiğinde diğer çocuklarını legal işlerinin başına geçip yürütürken Soner’i hep pis işleri için kullanır Halil Sadi. Soner de yıllarca bu travmayla büyür, sert, acımasız ama aslında çok yaralı bir insan haline gelir.

Soner büyürken Halil Sadi, Selçuk Taşkın’ın emrinde olduğu için hem abilerinin hem de Akgün’ün dışlamalarına ve kabadayılıklarına maruz kalmıştır ancak babası Halil Sadi başa geçince Akgün’le rövanş peşine düşer. Hayata olan kızgınlığın bedelini de Akgün’e ödetme peşine düşer. Gelelim Halil Babür kaç yaşında, nereli? Hangi dizilerde rol aldı

Halil Babür kim, kaç yaşında?


Halil Babür 1987’de Bitlis’te doğdu. Küçük yaştan itibaren İstanbul’da yaşayan Babür, 2015 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılında yazdığı 11’e 11 oyunuyla birlikte yazmaya başladı. Ardından "Kasap", "He-go" ve "İçimdeki Yangın" oyunlarıyla yazarlığa devam etti. "Kasap", "XVI. Direklerarası Yılın Yazarı" ve "Ekin Yazın Dostları", "Yılın Teması: Barış" ödülüne layık görüldü.

He-go, Direklerarası "Yılın Oyun Yazarı" ödülüne layık görüldü. Pis Yedili ve Çukur gibi dizilerle televizyon kariyeri devam ederken, Emre Erdoğdu’nun ilk filmi "Kar" ile Adana Uluslararası Film Festivali’nde "Altın Koza Umut Vaadeden Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. 2017 yılında yazdığı "İçimdeki Yangın" oyunu, Almanya’da "Heidelberg Stückemarkt" kapsamında  yeni metin seçkisi içinde yer aldı. 2018 yılında Talimhane Tiyatrosu ile Yusuf Atılgan’ın  kült romanı "Anayurt Oteli" romanından uyarlanan tek kişilik performansı "Zebercet" oyununu oynadı.