Rusya’nın Ukrayna'ya saldırması ile birlikte bölgeden korkunç görüntüler gelmeye başladı. Sosyal medyada ise bazı kişiler 'Ukraynalı kadın mülteciler' üzerinden çirkin paylaşımlar yaptı. Ünlü oyuncu Songül Öden bu paylaşımlara ateş püskürdü.

Rusya’nın işgal etmeye başladığı Ukrayna'dan patlama ve çatışma görüntüleri gelmeye devam ederken sosyal medyada yapılan çirkin paylaşımlar ise ünlü isimleri İsyan ettirdi. Seferberlik ve sıkıyönetim ilan edilen Ukrayna'dan gelen acı tablo üzerinden sosyal medyada çok sayıda espri yapıldı. Özellikle Ukraynalı kadın mülteciler üzerinden yapılan paylaşımlara ünlü oyuncu Songül Öden isyan etti.

Sert tepki gösterdi

Ukrayna ve Rusya arasında devam eden Savaşın sosyal medyada da yankıları sürüyor. Ancak sosyal medyada bazı kullanıcılar Ukraynalı kadın mülteciler üzerinden sosyal medyada çirkin paylaşımlar yaptı. Ünlü oyuncusu Songül Öden bu paylaşımlara sert tepki gösterdi. Twitter hesabından yapılan paylaşımlara ateş püsküren Songül Öden, " Şakalarınızı alıp defolun. Bu espiri yapma telaşınız tiksinti verici. Düşün kadınların yakasından. Savaşın en kırılgan gruplarından biri olan kadının bedeni üzerinden gündem oluşturmanızdan utanç duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

songul-oden-ukraynali-kadin-multeciler-uzerinden-sosyal-medyada-cirkin-paylasimlar-yapanlara-isy-2

Gözden kaçırmayın

Melisa Şenolsun'dan Umut Evirgen Sonrası Çok Konuşulacak Kare! Açıklaması Şaşırttı... Neden Panikledi? Melisa Şenolsun'dan Umut Evirgen Sonrası Çok Konuşulacak Kare! Açıklaması Şaşırttı... Neden Panikledi?

Ünlü isimlerden tepki yağdı

Diğer yandan Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması ile birlikte sosyal medyada ayağa kalktı. Türkiye'de çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Savaşa Hayır paylaşımları yaparken ünlü isimlerden de tepki yağdı.