Sosyal medyada fenomen ifşacı haline gelen Sedat Peker, yaptığı son ifşası ile sadece bu dönemi değil eski dönemi de karıştırdı. Kimde kimin kasetleri var derken sosyal medya coştu.

Sedat Peker'in yaptığı son iddia siyasetin adeta kaset skandallarından ibaret olduğunu gözler önüne sererken en merak edilen ise hikayenin gidiş hattı ile Korkmaz Karaca'ya benzetilen Mehmet Cengiz'in aracı olduğu başka kaset var mı?, aldığı ihalelerde de buna benzer kayıtları kullandı mı? gibi sorular oldu.

Mesut Yılmaz'ın başka kasetleri var mı? Sadece kumar kaseti mi var? Mehmet Cengiz servetini kasetlere mi borçlu? Mehmet Cengiz'in karıştığı kaset skandalları neler gibi soruların günün en çok sorularından olmasının sebebi Sedat Peker'in bugün Mehmet Cengiz hesaplaşmasında Mesut Yılmaz'ın kumar kasetinin hikayesini kullanıp özünde "Mesut Yılmaz beni kaset karşılığı serbest bıraktı" demesi oldu.

Dolayısı ile "Mesut Yılmaz beni kaset karşılığı serbest bıraktı" itirafı sonrası da Türkiye'deki sisyasi yapı ve adalet sistemi tekrar sorgulanmaya başlandı.

Hükümete Cengiz Holding eleştirisi: Topladığınız affettiğinizin yarısı

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Açıklamalarını Deli Çavuş isimli hesaptan yapmaya devam eden ve son dönem mafya lideri olarak ilan edilen Sedat Peker'in bu kaset ifşası sırasında "Bu nasıl namus? Bu nasıl şeref? Bu nasıl onur? Parası olan fütücülere dokunmayacaksın, 16 sene Bankasya’nın genel müdürü olan kişiyi SPK’nın başına getireceksin, mehmet cengiz’i...(milletin a…na koyan) Türkiye’nin en zengin iş adamı yapacaksın. Hani lan namus? Hani lan şeref? Siz devletin namusunu kirlettiniz" diyen diyerek FETÖ ile hesaplaşma denilen şeyin bir yalandan ibaret olduğunu da dile getirmesi ise akılları iyice karıştırdı.

Sedat Peker'in Mehmet Cengiz ifşası ve FETÖ hesaplaşması yalanlaması sonrası ise sosyal medyada Mehmet Cengiz başta olmak üzere özellikle son dönemde servetine servet katan iş adamlarının aldıkları ihaleler ve silinen vergi borçları da sorgulanmaya ve hatılanmaya başlandı.