AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'ın Gedikler Jandarma Karakolu'na gelişi öncesi ve sonrası ile güne damgasını vurdu.

Gelişi için askeri tören düzenlenen AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'ın ve sorumlu komutan sosyal medyada ciddi bir tepki ile karşılaştı.

Yayılan görüntülerin ve tepkilerin ardından Tunceli Valiliği konu ile ilgili inceleme başlattı ve inceleme sonrası komutan görevden alındı.

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'ın Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyaret etmiş ve ziyaret sırasında Özaydın askeri törenle karşılanırken karşılamada ayrıca AKP Çemişgezek ilçe başkanı, AKP Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız da yer almıştı.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

Tören kıtasını selamlayan AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'ın kareleri sosyal medyada yayılınca olanlar oldu...

Askeri tören ilişkin anlara ait kareler ve bilgiler AKP'li Çemişgezek Belediye'sinin Twitter hesabınla paylaşılırken paylaşımda, "İl başkanımız, belediye başkanımız ve ilçe başkanımızla beraber Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret ettik. Görevlerini fedakarca yapan, vatanımızın korunmasında büyük emekleri olan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun" denilmişti ki görülen tablo tepki çekti.

Tunceli Valiliği, sosyal medyaya da yansıyan görüntülere ilişkin açıklama yaparken "27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek ilçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır" dedi.

Ve yapılan inceleme sonrası komutan görevden alındı.