AKP'li belediye başkanlarının milyonlarca lira değerinde ve kamuya ait gayrimenkulleri satmaya başladığı haberi Türkiye gündeminde ilk sırayı aldı.

Kasasında para kalmayan AKP’li belediyelerin kamuya ait milyonlarca lira değerindeki arsaları satışı çıkartması adeta sosyal medyayı salladı.

İstanbul’daki AKP’li belediye başkanlarının ek bütçe yaratma gerekçesiyle belediyeye ait gayrimenkulleri satmaya başladığı öğrenilirken, tüm gözler zaten kamu azrsalarının satımına hız veren AKP iktidarına çevrildi.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre AKP'li belediyelerinin durumları ve satışa çıkarttığı kamu arazi ve binaları şöyle;

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayı Deniz Köken kimdir

AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin bütçesini önce 815 milyon TL olarak belirlediği, ancak mart ayında 705 milyon TL’lik arsa satışlarından karşılanmak üzere bir ek bütçe yaptığı, sonrasında yine bir 300 milyon TL’lik bir ek bütçe daha yaparak Belediye Meclisi’nden onay aldığı öğrenilirken söz konusu 300 milyon TL’lik ek bütçenin de belediyeye ait arsalarının satılmasıyla karşılanacağı ortaya çıktı.

AK Parti'nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı Mevlüt Öztekin Kimdir? - Son Dakika

Yine AKP'li Kağıthane Belediyesi de bütçesini 550 milyon TL olarak belirlemişti ancak Belediye Meclisi’nin eylül ayı oturumunda da 613 milyon TL’lik ek bütçe teklifi görüşüldü ve Belediye Başkanı’na ek bütçe için yetki verildi. Ve ek bütçe yaratmak için okul alanlarını devrettiler.

Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı: "Bu çatı altında bir dünya lideri gördük" - İstanbul Haberleri

Tuzla Belediyesi de milyonlarca liralık bir ek bütçe yaptı ki Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın imzasıyla Belediye Meclisi’ne sunulan teklifte, 220 milyon TL’lik bir ek bütçe hazırlandığı ve bu ek bütçenin 82 milyon 950 bin TL’lik kısmının taşınmaz satışlarından karşılanacağı açıklandı.

AKP’li Tuzla Belediye Meclisi’nin eylül ayı oturumunda da belediyeye ait 12 taşınmazın Hazine’ye devri görüşülürken meclisten oy birliğiyle geçen teklifle belediye, Merkez Mahallesi’nde yer alan ve toplam büyüklüğü 18 bin metrekare olan 10 okul alanı ile 2 dini tesis alanını Hazine’ye devretti.

Bu devir işlemi karşılığında ise Tuzla Belediyesi’nin 41 milyon 53 bin TL’lik vergi borcu silindi.

Murat Aydın Beykoz'da güçlü bir aday mı?

Bitmedi, Beykoz Belediyesi de bütçesini önce 710 milyon TL olarak belirledi ve sonra da 350 milyon TL’lik bir ek bütçe yaptı. Milyonlarca liralık ek bütçenin bir kısmının da belediyeye ait gayrimenkullerin satışından karşılanacağı öğrenildi.