Türkiye'nin yaşadığı yoksullaşmada en son gelinen nokta Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından faiz indirimi kararı olunca uzmanlardan "suç işliyorlar" açıklaması geldi.

Türk Lirası Merkez Bankası'nın, geçen yıl eylül-aralık döneminde Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla faizi yüzde 19'dan yüzde 14'e düşürmesi ardından, dolar kurunun 8,30'dan 18 seviyelerine ve resmi tüketici enflasyonun ise yüzde 19'dan yüzde 80'e fırlaması ile tüm dünyayı bile şaşkına çeviren tarihi bir değer kaybı yaşamıştı.

Ancak o süreçte olduğu gibi yine tüm eleştirilere ve dünyadaki tutumun aksine Merkez Bankası yine faiz indirdi.

Şahap Kavcıoğlu, Taha Çakmak, Mustafa Duman, Elif Haykır Hobikoğlu, Emrah Şener, Yusuf Tuna kararıyla Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), faizi son 7 aydır sabit tutarken kurul, politika faizini 100 baz puan indirimle yüzde 13 seviyesine çekti.

Erdoğan, Nebati ve Kavcıoğlu için harekete geçildi

Yönetim şeklinde Şeriat yazan Suudi Arabistan'ın bile faiz artırdığı bir Dünya'da Türkiye Merkez Bankası'nın faiz indirmesi sonrası birçok uzmandan tepki gelirken en çok göze batan tepki ve yorum ise ise t24 ekonomi yazarı Uğur Gürses'ten geldi.

Gürses sosyal medya platformu Twitter hesabından "Kör gözüm parmağına…halkı yoksullaştıracak kararları sonuçlarını bilerek alanlar suç işliyor." ifadeleri ile yaşanılan durumu yorumlayınca saniyeler içinde etkileşim yağmuruna tutuldu ve sözleri viral halline geldi.

Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi? Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi?