Türkiye'de yaşanan yoksullaşma Dünya medyasında bile konu olup, "Türk ekonomisinin çöküşü" olarak yorumlanırken AKP iktidarının tüm bakanlarının ve kurmaylarının "ekonomi iyi" beyanları bir kare ile sosyal medyanın alay konusu oldu.

Açlık sınırının altında kalan askeri ücret, askeri ücretin de yarısı ile hayatta kalma savaşı veren emekliler, iflas bayrağı çeken esnaf, kredi krizine düşen sanayiciler, çareyi yurtdışına yerleşmekte bulan doktorlar, pilotlar, mühendisler, açlıktan ölen bebekler derken son olarak boşalan kasası ile gündem olan "merkez bankası" skandalı sonrası ortaya çıkan "kara para aklamaya muhtaç kaldık" iddiaları ile çalkalanan Türkiye'de iktidarın "ekonomi iyi" söylemi sosyal medyada bir kare ile kahkaha sebebi oldu.

Artık yeni neslin haber kaynağı olan sosyal medya platformu Twitter'da en muhalif söylemler ile tanınan ve daha çok bir "hatırlatma" sayfası şeklinde unutulan ya da gözden kaçan bilgileri paylaşan hesap olarak dikkat çeken "Suna Varol" adlı kullanıcı tarafından "Hani ekonomi iyiydi? Tasarruf için aynı figüranı kullanmışlar…" sözleri ve paylaştığı iki kare gündem oldu.

Katılmadığımız FİFA Dünya Kupası İçin Mehmetçik Katar’a Gönderiliyor! Güvenliği Türk Askeri Sağlayacak! Peki Neden? Katılmadığımız FİFA Dünya Kupası İçin Mehmetçik Katar’a Gönderiliyor! Güvenliği Türk Askeri Sağlayacak! Peki Neden?

AKP'nin tanıdık simalarından Fuat Oktay ve Binali Yıldırım'ın yardım ettiği vatandaşın aynı kişi olduğu ve seçmenleri için hazırlanan bir "yardım" temalı PR çalışması olduğu iddiası da "figüran aynı kişi mi yoksa değil mi" tartışmaları ile de ayrıca dikkat çekti.