Sosyal medya hesapları üzerinden bugün ortaya atılan iddia şoke etti. Moğolistan'da Ejderha mı bulundu?

Sosyal medya hesapları üzerinden bugün ortaya atılan iddia şoke etti. Moğolistan'da bir ejderha bulunduğu öne sürüldü. 
Videoyu incelediğimiz zaman yaratığın ölü şekilde yattığını ve ejderha'ya benzediğini teyit edebiliriz. 

Geliri İyi Olmayan Ailelere Bakanlıktan 2000 TL'lik Yardım Eli! Sosyal Destek Programı Şubat Ayında Devam Ediyor! Geliri İyi Olmayan Ailelere Bakanlıktan 2000 TL'lik Yardım Eli! Sosyal Destek Programı Şubat Ayında Devam Ediyor!

Ejderha hakkında

Ejderha, dünya çapında birçok kültürün folklorunda görülen sürüngen benzeri efsanevi bir yaratıktır. Ejderhalarla ilgili inançlar bölgelere göre önemli ölçüde değişir, ancak Orta Çağ'dan bu yana batı kültürlerinde ejderhalar genellikle kanatlı, boynuzlu, dört ayaklı ve ateş soluyabilen olarak tasvir edilmiştir.

Doğu kültürlerinde ejderhalar genellikle kanatsız, dört ayaklı, ortalamanın üzerinde zekaya sahip yılan gibi yaratıklar olarak tasvir edilir. Ejderhaların özellikleri arasındaki ortak noktalar genellikle kedi, kuş ve sürüngen özelliklerinin melezlenmesidir. Bilim adamları, özellikle ormanlık veya bataklık alanlarda karşılaşıldığında en yakın benzerliği soyu tükenmiş veya göç eden devasa timsahların taşıdığına ve büyük olasılıkla modern Doğu ejderha görüntülerinin şablonu olduğuna inanıyorlar.