Sosyal medya platformları gündemi belirlemeye devam ederken yine en dikkat çeken paylaşım Twitter'dan geldi ve gündemi de adeta ele geçirdi.

Sosyal medya sansür yasası tartışılmaya devam ederken, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de asıl haber kaynağı ahline dönüşen sosyal medya platformu Twitter yine gündemin takip edildiği en önemli kanal olmayı sürdürüyor.

Sosyal medyada fenomen haline gelen ve aslında başlı başına yeni nesil haberciliği başlatanlardan "Uyandırma Servisi" kullanıcı isimli @uyanhadi_ hesabı yaptığı bir paylaşım ile yine en fazla etkileşimi alan hesaplardan oldu ve gündem yaratan paylaşımı ise tüm sosyal medyada adeta viral haline geldi.

Ülkede yaşanılan ekonomik yıkım ile birlikte tartışma yaratan hukuk, eğitim ve ekonomi konularından en çok öne çıkan halkın ilk elden cebine dokunduğu için ekonomi olmaya devam ederken  "Uyandırma Servisi" adlı hesaptan "tam tespit" diye yorumlanan bir paylaşım geldi.

توییتر \\ Yıkılma Sakın در توییتر: «"İstiklal Marşımız "korkma" diye başlar. Biliyorsun ki bu, Resûl-i Ekrem'in Sevr mağarasında Ebû Bekir'e söylediğidir. Bunlar tesadüf değil." İsmet Özel https://t.co/ikPf6aKgec»

"Türk halkının yeni korkuları: Telefonunun bozulması, Akaryakıt göstergesinin ışığının yanması, Çocukların markette meyve, çikolata istemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni müjdeler vermesi" ifadeleri ile "Uyandırma Servisi" tarafından yapılan paylaşım halkın yaşadıkları sebebi ile de resmen günün tweeti oldu.

İşte o viral olan paylaşım şöyle;

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

İNSAN NEDEN KORKAR? - Affedilmeyen Hata