Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Melih Gökçek'in uzun süre iade etmeyip kullandığı zırhlı cipi 1,8 milyon TL bedelle yarın canlı yayında satacağı haberi sosyal medyada eğlence oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ısrarla iade etmesini istemesine rağmen ancak 50 ay sonra geri alabildiği zırhlı arazi aracı, yarın açık ihaleyle satacağı haberi güne damgasını da vurdu.

Birçok kişi tarafından heyecan içinde beklenen ve canlı yayınlanacak olan ihalede, 2013 model 8 silindirli lüks cip 1,8 milyon TL tahmini bedelle satışa çıkarıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) israfla mücadele uygulamaları doğrultusunda geçmiş yönetim döneminde alınan yüksek maliyetli lüks araçları birer birer satışa çıkarıyorken, son olarak eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten ısrarla istenen ve 50 ay sonra geri alınan belediyeye ait 1 adet lüks zırhlı arazi aracını yarın ihaleyle satma kararını duyurdu.

Zırhlı cip Gökçek'te kaldı

Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu! Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu!

Melih Gökçek tarafından ASKİ kaynaklarıyla 2013 yılında satın alınan ve geçen yıl Aralık ayında teslim edilen Toyota Land Cruiser marka cipin, Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 1 milyon 871 bin 122 TL muhammen bedelle yarın açık teklif yöntemiyle satışa çıkarılacağı açıklandı.

Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 1. Kat Encümen Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te yapılacak ihale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve İstekliler, ayrıntılı bilgiye ise “https://www.ankara.bel.tr/ihaleler/detay/2923” adresinden ulaşabilecek.

Sosya medyada haber "iyice bir kontrol edin. Motoru, şanzımanı duruyormu" ve "param olsa sırf gıcıklığına alırdım" yorumları geldi.