Tüm yazılı basında "AKP'de Merkez Bankası krizi çıktı" manşetleri ile yer alan MKYK üyesi AKP'li ünlü isimlerden Şamil Tayyar günün baş kahramanı oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "faiz sebep enflasyon sonuç" sözleri ile yönetilen Türkiye'de Türk Lirası tarihi kayıplarını yaşarken ve dolayısı ile yoksullaşan halkın artık gıdadan barınmaya "yaşam savaşı" verir duruma gelmişken, son olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)'nın uzun süre sabit tuttuktan sonra politika faizini dünyadaki uygulamaların tam aksine düşmesi ile yerli ve yabancı uzmanlar "yıkım" olarak yorumlamışlardı ki Şamil Tayyar'dan da dikkat çeken bir çıkış geldi.

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile Erdoğan arasında gerginlik iddiası

Yüzde 14 düzeyinde bulunan politika faizini, 18 Ağustos'ta yüzde 13'e düşüren TCMB sonrası dolar 18 lirayı aşarak 18,13 lirayı, euro ise 18,47 lirayı görürken vatandaştan da "yeter" sesleri yükselmiş ve hatta birçok uzmandan ise "halkın yoksullaşması için farkındalıkla yapılan bir adım ve suçtur" tepkileri gelmeye başlarken, AKP MKYK üyesi ve eski milletvekili Şamil Tayyar da Merkez Bankası'nın politika faizini düşürmesini eleştirdi.

Dün sosyal medya hesabından Merkez Bankası kararını eleştiren Şamil Tayyar'dan gelen "sorun var" çıkışı bir taraftan sosyal medyanın alay konusu olurken bir taraftan da "AKP'de kavga büyüyor" yorumlarına neden oldu.

Kumpasta parmağı vardı! Şamil Tayyar: Ergenekon operasyonu yapılmasaydı bugün AK Parti yoktu - Tele1

Şamil Tayyar'ın gündemi ele geçiren ve uzmanların dahi diline düşen yorumu, "Faiz düştükçe… İhtiyaç sahibi yüksek faizle borçlanıyorsa… Bankalar kârlarını katlıyorsa… Bir yerde sorun var. Bu sorun çözülmedikçe maksat hasıl olmaz."  ifadeleri ile oldu.

Dünya'daki En Tehlikeli Yollar Açıklandı Bayburt İle Dalga Geçenler Şoku Yaşadı! Bu Yollar Gerçek! Dünya'daki En Tehlikeli Yollar Açıklandı Bayburt İle Dalga Geçenler Şoku Yaşadı! Bu Yollar Gerçek!