Sosyal mesafesiz 50.000 kişilik konser

Dünya genelinde Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınına karşı en iyi mücadeleyi gösteren ülkelerin başında bulunan Yeni Zelanda’da, 50.000 kişi Eden Park Stadyumu’nda sosyal mesafesiz olarak konserde bir araya geldi.

Dünya 26.04.2021 - 06:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son aylarda hem mutasyonlar hem de önlemlerden insanların sıkılması sebebiyle yayılım hızı artan koronavirüs bazı ülkelerde yok gibi.

Koronavirüse karşı mücadelede son derece başarılı olan ülkelerin başında ise Yeni Zelanda geliyor. Öyle ki vaka sayıları yok denecek kadar azalan Yeni Zelanda’da 50.000 kişilik açık hava konser programı düzenlendi.

Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde bulunan Eden Park Stadyumu’nda gerçekleştirilen konser hıncahınç dolmasına rağmen maske ve sosyal mesafe zorunluluğu olmadan yapıldı.

Konsere gelenlerle yapılan röportajlarda, “Bir araya gelerek birlikte aynı şarkıları okumayı özlediklerini, çünkü bunu yapabilmenin, kendilerini son derece iyi hissettirdiğini” belirttiler.

“Bir daha konser veremeyeceğimizi düşünüyorduk”

Eden Park Stadyumu’nda 50.000 hayranıyla birlikte şarkıları seslendiren Six60 müzik grubunun solisti Matiu Walters, kısıtlama altında yaşamanın ne olduğunu gayet iyi öğrendiklerini, kendileri için de tüm dünya için de berbat bir şey olduğunu, bir daha konser verebileceklerini bile düşünemediklerini fakat salgınla ilgili birkaç nedenden dolayı burada bulunduklarını belirterek, “Yeni Zelanda çok şanslı” diye konuştu.

Six60 müzik grubunun gitaristi Ji Fraser de, konsere gelenlerin ne kadar mutlu ve heyecanlı olduklarını gördüğünü, dışarıda bir arada olmanın ve canlı müzik ile bir araya gelmenin, acımasız bir yılın ardından mükemmel bir his olduğunu, normal hayatı çok özlediklerini anladıklarını ifade etti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@