Sosyal Yardımlar Müdürlüğü Duyurdu: Kurban Bayramı Öncesi Gıda Yardımı Yapılacak, 81 İl İçin Geçerli

Sosyal Yardımlar Müdürlüğü Duyurdu: Kurban Bayramı Öncesi Gıda Yardımı Yapılacak, 81 İl İçin Geçerli, sizlerde bu desteklerden faydalanabilirsiniz. İşte detaylar ve gıda yardımı şartları...

Ekonomi 06.07.2021 - 21:18 06.07.2021 - 21:19 Vural Pars

Kurban bayramı öncesinde, sosyal yardımlar müdürlüğü üzerinden gıda yardımı alınabilecektir. Ekonomide yaşanan sıkıntılı günler ve pandemi etkisi, muhtaç durumda olan ailelere oldukça sıkıntılı bir durum yarattı. Devlet tarafından verilen bu yardım paraları, koronavirüs salgını sonrasında, oldukça tercih edildi. Özellikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve 3 faz olarak verilen 1000 TL, 1000 TL ve 1100 TL yardımları çok başvuru alan yardımlardandır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ve Sosyal yardımlaşma tarafından yeni bir destek haberi var.

Daha önceden sosyal yardımlar üzerinden gıda yardımı alan kişiler, bu yardımlardan başvuru yapmadan, adreslerine gıda yardımı gönderilecektir. Her ihtimale karşı yine de sosyal yardımlardan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kurban bayramı öncesinde, ihtiyaç sahibi olan kişiler gıda yardımlarına başvuru yapmak istiyorsa da bazı şartlara uymak zorunda.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan bu yardım parasına başvuru yapmak isteyenler 18 yaş üzerinde olması gerekiyor. 18 yaş üzerinde olan kişiler, SOSYAL yardımlar genel merkezinden başvurularını şahsen yapabilirler. Ayrıca burada açılacak olan kayıt sayesinde para yardımı, gıda yardımı, kömür yardımı, eşya yardımı gibi tüm ihtiyaçlarınız için yardım alabileceksiniz. İhtiyaç sahibi olan kişilere, ailelere ve yaşlılara bu yardımlar verilecek olup, başvuru sonucunun sorgulamasını da e-devlet üzerinden yapacaksınız. 

gida-yardim

Kurban Bayramı'nda 1100 TL Verilecek mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve 3 faz olarak en son Ramazan Bayramı sonrasında verilen bu destekler, 1100 TL olarak kurban bayramı öncesinde verilip verilmeyeceği de merak ediliyor. Henüz bu konu ile ilgili bir açıklama yok. Ama eğer karar onaylanır ve 4.faz verilmeye başlanırsa, 1100 TL kişilerin hesaplarına başvuru yapmadan yatacak. Ayrıca emekli olan kişilerde, emekli maaşlarını Kurban Bayramı öncesinde zamlı alacak ve bu zam ile birlikte, ayrıca Kurban Bayramı emekli promosyonu da alacaklardır. Emeklilere 1100 TL emekli bayram ikramiye promosyonu verilecektir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@