Sosyal yardımlara yüzde kaç zam gelecek? Ocak ayındaki zamla birlikte ikinci defa ne zaman sosyal destek ödemeleri zamlanacak merak ediliyor. Evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı ve dul yetim parası gibi yardımlarda son durum açıklanıyor.

Sosyal destekler, Ocak 2023'ten itibaren zamlanmıştı. Bu zamla birlikte dul yetim yardım ödemelerinin yanı sıra 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı gibi sosyal desteklerde de önemli oranda bir artış olmuştu. Ödemelerdeki miktarın artması vatandaşı olumlu bir şekilde etkilemişti. Şimdi ise gelen bilgi ile birlikte ödemelere ikinci defa zam yapılacağı belirtiliyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Sosyal Desteğe İkinci Zam Ne Zaman?

Sosyal destek ödemelerindeki ikinci zammın Temmuz ayında yapılması bekleniyor. Yılın ikinci yarısından itibaren sosyal desteklerle birlikte emekli maaşı, asgari ücret ve diğer ödemelere de zam gelebilir. Dolayısıyla sosyal yardımların zamlanacak olması vatandaşa ikinci sürpriz oldu. Çünkü son zamanlarda artan enflasyonla birlikte alım gücü de azalmıştı. Neyse ki zam yapıldı ve sosyal yardımlarda ciddi bir artış yaşandı.

Yüzde Kaç Zam Yapılacak?

Sosyal yardımlardaki zam oranı yüzde kaç olacak sorusu da çok sık sorulmaya başlandı. Bu konuda yapılabilecek en iyi açıklama enflasyon oranları ile  belli olacağı yönündedir. Şu an için herhangi bir tahminde bulunmak zor. Ancak hayat pahalılığı, gıda ve diğer ürünlerdeki artışla birlikte sosyal yardımlara yüzde kaç zam yapılacağı kesinleşecektir.