İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Veyis Ateş'in programında soruları yanıtladı. Önemli konulara değinen ve alımlarda adayların merak ettiği soruları yanıtlayan Süleyman Soylu'nun açıklamaları ve cevapları ise şöyledir; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM

27-31 Ekim KPSS şartsız sağlık bakanlığı sınavsız hastanelere lise mezunu personel alımı! En az 9.000 TL maaşla... 27-31 Ekim KPSS şartsız sağlık bakanlığı sınavsız hastanelere lise mezunu personel alımı! En az 9.000 TL maaşla...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Veyis Ateş'in programında soruları yanıtladı. Önemli konulara değinen ve alımlarda adayların merak ettiği soruları yanıtlayan Süleyman Soylu'nun açıklamaları ve cevapları ise şöyledir;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM polis alımlarında yaş şartı, kpss baraj puanı ve boy şartı gibi adayların merak ettiği konuları cevapladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Veyis Ateş'in sorduğu soruları tek tek cevaplandırdı ve adayların merak ettiği konularda konuşarak bir nevi merakları giderdi.

Jandarma ve POMEM alımlarında yaş şartı değişecek mi?

Jandarma astsubay ve subay alımlarında puanların düşüp düşmeyeceğini ve POMEM polis alımında yaş şartından herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı sorusuna ise; şuanda böyle bir şey düşünülmüyor, nedeni ise çok başvuru var ve bu başvurularda bizim zamanımızı etkiliyor açıklamalarında bulundu.

Polis alımında boy şartı değişecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, boy şartı değişecek mi sorusuna yanıt olarak Avrupa'daki uluslararası standartın ne olduğuna bakacağını belirtti. O kadar çok istenildiğini ve bunun için bu standarda bakacağını açıkladı.

KPSS baraj puanı değişecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kpss baraj puan şartının yüksek okullar için düşündüklerini belirtti. 70 olarak başlatıldığını belirten Soylu, belki de dengeyi sağlamak gerektiğini belirtti.

Renk körlüğü şartına ilişkin ise; Arkadaşlar çalışıyorlar, biz bir söz verdik. Uluslararası standartlara bakılacak. Sözümüz söz onlara bakılacak." İfadesini kullandı.